Більшість українців не вірять у мир без повернення всіх територій – опитування

Більшість громадян України переконані, що будь-яка мирна угода між Україною та Росією, яка не включатиме повернення усіх окупованих територій, не матиме шансів на успіх. Так вважає понад половина опитаних українців Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Опитування КМІС охопило всі вікові та регіональні групи.

За результатами дослідження, 57% українців підтримують думку, що “мирна угода, яка не забезпечить повного відновлення територіальної цілісності України, зазнає провалу”. Цей погляд розділяють представники всіх вікових категорій та регіонів України, незалежно від мовних уподобань.

Зокрема, з цим твердженням повністю або частково згодні 75% мешканців західних областей, 61% – у центральній та південній частинах країни, і 58% – на сході. І знову ця більшість зберігається у різних групах за віком, регіоном проживання та мовною практикою в приватному житті. 

Більшість українців не вірять у мир без повернення всіх територій – опитування 2

Простіше кажучи, більшість українців не підтримує і не довіряє мирній угоді, яка ставить під загрозу територіальну цілісність України. Це розглядається як підхід, який не приведе до міцного та стійкого миру.

У всіх вікових групах більше тих, хто не бачить миру без звільнення територій
У всіх вікових групах більше тих, хто не бачить миру без звільнення територій

Окрім того, ті, хто підтримує цю позицію, на 6% частіше негативно оцінюють повернення Дональда Трампа до президентства США. Водночас понад половина респондентів загалом сприймають потенційне президентство Трампа позитивно, від “скоріше добре” до “дуже добре”.

Більшість українців не вірять у мир без повернення всіх територій – опитування 4

Інавгурація Трампа і його перші заяви стосовно України

Нагадаємо, 22 січня Дональд Трамп заявив, що в разі, якщо мирна угода щодо війни в Україні не буде досягнута найближчим часом, він запровадить високі податки, мита та санкції на весь російський експорт до США та інших країн. У Міністерстві закордонних справ України позитивно оцінили цю заяву, тоді як у Кремлі заявили, що вона не містить жодних нових тез.

Під час своєї інавгурації 20 січня Трамп згадував у промові Панаму, Китай, Мексику, Ізраїль і навіть Марс, а Україну разом із РФ – жодного разу. При цьому Трамп знову пообіцяв забрати Панамський канал і пообіцяв, що американці першими встановлять свій прапор на Марсі.

Після своєї інавгурації Трамп заявив, що Росія зіштовхнулась з великими проблемами, які мали б спонукати Володимира Путіна до перемовин. За словами Трампа, російський правитель руйнує свою країну, Трамп сподівається, що лідер Кремля готовий укласти мирну угоду.

Джерело