Через відмову очільника “військової” влади у Києві, Тимура Ткаченка, підписувати низку документів у Києві не можуть почати відновлення 103 будівель та споруд. Крім того, вже заблоковано можливість отримання коштів для відновлення особистого житла мешканцям 11 квартир, і ще 56 заявок перебувають під загрозою. Саме про це казав Віталій Кличко, коли звинуватив Ткаченка у блокуванні діяльності КМДА.
Статистику навів у своєму відеоблозі на каналі в Youtube екскандидат на виборах мера Києва у 2015 році, колишній нардеп Борислав Береза. Він пояснив, які саме документи не розглядає очільник КМВА Тимур Ткаченко, пояснивши фразу Віталія Кличка про те, що військова влада у Києві “не розглядає важливі документи”.
“Не затверджено рішення комісії з розгляду питань компенсації за пошкоджені та знищені ворожими обстрілами об’єкти нерухомого майна, що спричинило неможливість компенсувати постраждалим кошти на відновлення – це вже 11 квартир. І ще 56 заявок – під загрозою того, що якщо Ткаченко не підпише, а він вже місяць нічого не підписує, – то кияни не отримають допомогу”, – пояснив Борислав Береза.
Крім того, за словами екснардепа, очільник КМВА не затверджує план робіт з обстеження об’єктів. Ткаченко має підписати цей документ, аби комісія почала роботи із дослідження будинків, пошкоджених під час ракетних ударів по місту в грудні 2024-січні 2025 року. А йдеться, нагадаємо, про споруди у самому середмісті, в урядовому кварталі, а також найбільш постраждалий квартал між вул. Великою Васильківською й Антоновича неподалік від костелу св. Миколая.
“Замість Ткаченка мер це підписати не може. І в мене до Кличка велика кількість запитань, але те, що я бачу зараз, – це безглуздість: адже тим самим просто намагаються усунути Кличка, як опонента на виборах. Це ж не має заважати відновленню пошкоджених об’єктів, це створює штучні проблеми киянам”, – зазначив політик.
За словами Берези, через позицію КМВА місто не може почати відновлення загалом 103 будівель та споруд. З них, каже він, 87 – багатоповерхові житлові будинки, по 2 – заклади освіти й охорони здоров’я, три об’єкти транспортної інфраструктури і стільки ж адмінбудівель, об’єкт зеленого господарства і ще декілька приватних нежитлових будівель.
Кличко звинуватив Ткаченка в узурпації влади, той відповів: а ми зробимо для киян більше
Нагадаємо, саме про це, але без статистичних даних, розповів Віталій Кличко 29 січня, коли виступив зі звинуваченнями на адресу Тимура Ткаченка в “узурпації влади” у Києві. Тоді міський голова фактично перейшов у наступ на новопризначеного очільника військової влади у столиці: заявив, що той блокує життєдіяльність країни, й не пропускає виплати компенсацій киянам, що постраждали від російської агресії.
А вже ввечері того ж дня й сам Тимур Ткаченко записав відеовідповідь на звернення Віталія Кличка, назвавши його “дуже дивною заявою” та “пустими звинуваченнями”. Відповіддю Ткаченка була обіцянка зробити більше, ніж може міська влада. При цьому важливі нюанси цієї відповіді, загалом, схоже, обидві сторони підключили до обміну заявами потужних політтехнологів.