Кияни побили минулорічний рекорд, здавши на переробку майже 9 тисяч ялинок

У 2025 році кияни перевершили самі себе – кількість ялинок, які відправилися на екологічну утилізацію, збільшилася майже на чверть. На початку 2024 року мешканці столиці здали майже 7 тисяч дерев, якими прикрашали оселі на зимові свята, нині “Київзеленбуд” отримав майже 9 тисяч ялинок та сосен. Втім, ті, хто досі не може розлучитися із символом свята, мають можливість здати їх до виробничих баз районних підприємств з утримання зелених насаджень.

Про результати цьогорічної кампанії з прийому новорічних дерев повідомив гендиректор комунального об’єднання “Київзеленбуд” Юрій Бахмат. За його словами, найбільш активно приносили свої ялинки мешканці Дарницького, Дніпровського та Святошинського районів. А зростання загальної кількості пов’язано з тим, що кількість пунктів збору новорічних дерев було збільшено майже вдвічі – з 44 до 78.

“Усі зібрані ялинки та сосни переробляють на спеціальному механізмі для подальшого утримання зелених зон міста. Щепами хвойних  покривають лунки вічнозелених рослин у парках, скверах та на бульварах. Це дозволяє захистити ґрунт від промерзання взимку, а в теплу пору року – вберегти від пересихання і перегріву”, – повідомив очільник Київзеленбуду.

Щодо тих, хто ще не викинув свою ялинку чи сосну, нести дерева на смітник все ж таки не потрібно. Не зважаючи на те, що пункти прийому здебільшого вже закриті, дерево можна відвезти на виробничі бази районних підприємств з утримання зелених насаджень або до лісопаркових господарств столиці. Їхній перелік з адресами та часом роботи можна подивитися на сайті Київзеленбуду.

Київ втратив каштан Шевченка, а липа Петра Могили зазнала пошкодження

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що Київ поступово втрачає видатні та історичні дерева. Так, за останній час було повністю знищено цінний каштан Шевченка, що ріс на території Видубецького монастиря. Також була пошкоджена липа Петра Могили, що знаходиться у історичній частині міста – у самому началі Андріївського узвозу. Зрештою, буревій зламав одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі Києва, що також є ботанічним пам’ятником місцевого значення.

Також ми розповідали про те, що на території Чорнобильської зони відчудження 4 жовтня 2024 року виявили незаконну вирубку дерев. Йдеться про 74 дерева, з них найбільше (67) – звичайних сосен. Рубку помітили на території лісництва поблизу Дитяток, це відселене село, де знаходиться найбільший КПП на в’їзді у Чорнобильську зону відчудження.

Джерело