У Києві пропонують безкоштовні велотренажер, музичні інструменти й навіть стрижки

Кияни все частіше звертаються до практики дарування непотрібних їм речей. На сайтах, де виставляються оголошення про продаж, чимраз більше об’яв про безкоштовну передачу, дарування речей та послуг: зрозуміло, що найчастіше йдеться про непотріб – німецькі стінки та серванти 40-річної давнини, що колись були предметом особливої гордості своїх власників; дитячі речі, з яких маленькі власники вже виросли, тощо. Але є й цікаві речі, які їхні власники готові передарувати, звісно, за умови самовивозу.

Так, мешканець Дарниці віддіє “в добрі руки” робочий велотренажер Torneo. Причину пояснює просто: більше ним не користується, і хоче, аби обладнання приносило користь комусь, а не збирало пилюку вдома. Апарат витримує вагу до 110 кг, має 8 рівнів навантаження, датчики пульсу та регульоване по висоті сидіння.

“Він повністю робочий, чудово підійде для тренувань вдома. Є декілька слідів використання, але на функціональність це ніяк не впливає”, – пояснює автор оголошення.

Цілком пристойне з виду піаніно та велотренажер Torneo, що пропонують подарувати їхні власники

З квартир, де колись жили музики, можна безкоштовно забрати піаніно (чи навіть фортепіано, а одне з оголошень пропонує мало не повноцінний концертний рояль). Так, киянка Галина віддасть у добрі руки цілком непогане з виду піаніно. Каже: воно “в робочому стані” (чи налаштований інструмент для гри, не уточнює), а разом з ним готова подарувати ще обертовий спеціальний табурет із сидінням для музики – його висота регулюється, власне, тим-таки обертанням. Єдина умова: той, хто бажає собі інструмент, має його “самовивезти”, тобто, доведеться сплатити за послуги вантажників та транспорт.

До духовних цінностей, за які не беруть гроші, належать і ікони. Киянка Жанна, що мешкає на Оболоні, подарує дерев’яну ікону святого Миколая Чудотворця з натурального дерева. Звісно, тому, хто забажає стати її власником, доведеться приїхати до Жанни, аби забрати ікону самостійно – але вона того варта: дерево наповнює зображення життям.

Киянка на Оболоні пропонує подарувати ікону св. Миколи Чудотворця, а у Деснянському районі шукають новий дім равлики ахатіни
Киянка на Оболоні пропонує подарувати ікону св. Миколи Чудотворця, а у Деснянському районі шукають новий дім равлики ахатіни

А на Київщині можна безкоштовно розжитися дровами. Одне з підприємств, що має потужності у селі Гатне Фастівського району (склад Unit B по трасі Київ-Одеса) хоче звільнити територію від старих та поламаних пелет – дерев’яних піддонів, на яких зазвичай транспортують товари. Тому розмістило оголошення про безкоштовні дрова – їх також треба “самовивозити” з підприємства, і, судячи з фото, пелет там чимало.

Досить розповсюдженою є послуга безкоштовної стрижки. Зазвичай, до цього вдаються молоді парикмахери, яким потрібні моделі, аби “набити руку”. До прикладу, барбершоп “Горила” на Дарниці готовий робити стрижки безоплатно – стригтиме майстер-початківець. Відтак, якщо сутужно з коштами, можна звертатись до таких майстрів, але зрозуміло, що стрижка може бути як стильною і вдалою, так і не надто задовільною.

Окрема “безкоштовна” категорія – хатні улюбленці. У оголошеннях зазвичай пропонують забрати кошенят чи цуценят, але є й досить цікаві пропозиції. У Голосіївському районі біля автовокзалу шукає нового власника 6-місячна кролиця. Має власну клітку й деякі інші речі, та готова поїхати до люблячої родини. А у Деснянському районі готові змінити місце проживання равлики ахатіни: власниця пояснює, що переїжджатиме, і забирати з собою слимачків їй не до снаги.

Таксі коштом міста та безкоштовні розваги для дітей захисників

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві деякі категорії населення, зокрема, пенсіонери, можуть користуватися послугами таксі за кошти міського бюджету. Загалом на рік можна “наїздити” з комфортом до 124 годин, що більш, ніж достатньо для потреб людей з обмеженою мобільністю. А для того, щоб скористатися послугами таксомоторів, потрібно заповнити низку документів та отримати від міської влади спеціальний дозвіл.

Також ми розповідали, що деякі ТРЦ визначають спеціальні дні чи години, коли діти киян-захисників можуть відвідати їхні парки відпочинку безкоштовно. Там малеча має можливість покататися на унікальних атракціонах.

Джерело