Владі Києва закидають створення злочинної організації через допомогу ЗСУ – Київрада

 

Від Київради вимагають надати документи про виділення коштів на допомогу ЗСУ та підрозділів, що входять до інших військових формувань за 2022-2024 роки. Також вимагають плани щодо таких субвенцій на 2025 рік та звіти про витрату таких коштів. Секретар міської ради Києва Володимир Бондаренко назвав це спробою заблокувати роботу міської влади й виділення коштів на ЗСУ, і вважає, що Київраду звинувачують у створенні злочинної організації.

Про звернення з боку правоохоронців Володимир Бондаренко повідомив у Facebook. Хто саме його надіслав, не уточнив – мова може йти про розслідування з боку київської поліції, СБУ чи інших правоохоронних органів. Запит він пов’язав з виділенням понад 5 млрд грн на ЗСУ під час сесії Київради 30 січня і зазначив: йдеться про розслідування злочину, передбаченого ст.255 КК України.

“На адресу Київської міської ради надійшов запит, в якому по суті, співпрацю Київради та ЗСУ називають “створенням злочинної організації”, інкримінуючи статтю 255 КК України”, – зазначив Бондаренко.

Володимир Бондаренко виклав запит з боку правоохоронців, “замазавши” усі вихідні дані, вкупі зі статтею з КК України, де йдеться про “створення злочинних організацій”
За словами секретаря Київради, силовики вимагають рішення про виділення субвенцій в рамках міської цільової програми “Захисник Києва на 2022-2024 роки”. Також надати треба планування виділення коштів на потреби Сил оборони України, крім того, йдеться про звіти від військових частин та усіх інших установ/організацій, яким допомагала громада.

“Людською мовою це означає: “Треба заблокувати роботу Київради, щоб вони не могли ні копійки виділити на ЗСУ. Треба занурити Київраду в обшуки та допити. Треба зробити настільки боляче підрозділам ЗСУ, яким допомагає громада, щоб командири жахалися цієї допомоги як вогню. Треба натякнути підрозділам, що не варто у Києва брати допомогу, бо можна опинитися на лаві підсудних поруч з офіцерами”. Ось такий сигнал і киянам зокрема”, – додав Бондаренко у дописі.

Секретар Київради зазначив також, що вважає дії слідчих і прокурорів такими, що несуть загрозу нацбезпеці. Та повідомив, що Київрада звертатиметься до Офісу генпрокурора й СБУ з проханням дати оцінку правоохоронцям, що блокують виділення допомоги на ЗСУ міською радою.

Київрада збільшила виплати мобілізованим містянам, втім, не всім: кияни просять відновити справедливість

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що того ж дня, коли Київрада прийняла рішення виділити 5 млрд грн на потреби ЗСУ, вона водночас збільшила й розмір одноразової фінансової допомоги киянам, яких мобілізували до лав Збройних сил України, з 30 тисяч до 50 тисяч гривень. Отримують кошти лише ті, кого мобілізували після 1 грудня 2024-го, та й те, є скарги на несвоєчасну виплату коштів.

А за кілька днів ми повідомили, що на сайті Київради з’явилася петиція з вимогою до влади відновити справедливість щодо матеріальної допомоги мобілізованим киянам. На останній сесії депутати збільшили її з 30 до 50 тис грн, втім, вибірковість щодо тих, хто може отримати гроші, залишилася незмінною. Її дають лише киянам, які були мобілізовані після 1 грудня 2023 року, а тих, хто став на захист країни до цієї дати, наче й немає.

Джерело