У передмісті Києва, на ділянці площею 600 гектарів, планують звести автономне місто, розраховане на 47 тисячі мешканців. Йдеться про територію, що зі східного боку межує з селом Дмитрівка Бучанського району, а із західного – оточена величезною ділянкою мішаного лісу площею 750 га. Вона розташована лише в 7 км від Києва, в безпосередній близькості до траси М-06, Київ-Чоп.
Про проєкт VLASNE MISTO, який бере участь в конкурсі на премію Національної спілки архітекторів України в номінації “містобудування”, повідомили в НСАУ. Його переможці стануть відомі 27 лютого, втім перше кластерне місто в Україні вже будується. Його проектувальниками стали архітектурна студія KUDIN architects та дизайн-студія YOD Group.
Як повідомляють у Спілці архітекторів, серед переваг цієї території не тільки близькість до столиці, а й відсутність від забудови. Колись тут десятиліттями росли фруктові сади, нині багато самосійних насаджень, максимальне збереження яких передбачено проєктом. До того ж, поруч 750 гектарів лісу та три озера, що створює ідеальні умови для тих, хто хоче працювати в Києві, а жити в оточенні природи.
“На ділянці збереглася стара дорога з бруківки, яка утворює історичну планувальну вісь. Планувальна концепція відштовхується від історичної осі та перпендикулярного до неї головного в’їзду. Напрям існуючої бруківки довжиною 3 км стає головною вулицею містечка. Вона насичена громадською функцією та візуально виділена з містобудівної текстури міста вищою поверховістю будівель”, – повідомляють у НСАУ.
Проєкт передбачає п’ять громадських площ, кожна з яких має своє призначення, а на головній розташована візуальна домінанта, найвища споруда міста та головний символ міста – вертикальна теплиця висотою до 50 м. І це не єдина теплиця у місті – за планом, їх тут буде чимало, і вони цілорічно забезпечуватимуть населення овочами та фруктами. Крім того, на головній площі працюватиме торговельний центр та ринок фермерських продуктів.
Планувальна структура майбутнього містечка має забезпечити рівний доступ до природних ресурсів, сталий розвиток та його екологічність. Крім того, мешканці матимуть змогу працювати не тільки в Києві, адже проєктом передбачена і ділова частина міста для бізнес-центрів та офісів. Щодо житлової забудови, це будуть котеджі, які розташовані всередині території або ж квартири в будинках, висотність яких не перевищуватиме п’ять поверхів.
У Ірпені відремонтують стадіон “Чемпіон”, а в Бородянці зникли кошти, призначені для відновлення
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Ірпені під Києвом планують відремонтувати міський стадіон “Чемпіон”, що був пошкоджений під час боїв за місто напочатку 2022 року. На це Київська область готова витратити трохи більше, ніж 44 млн грн. Загалом, за оцінкою замовників, роботи триватимуть півроку, а перелік робіт, які повинен буде виконати підрядник, займає 50 сторінок А4.
Також ми розповідали, що у Бородянці зникли 20 мійльонів гривень, які виділили на відновлення селища від наслідкиів російської окупації. Держаудитслужба виявила серйозні збитки на 19,8 млн грн під час ревізії Бородянської селищної ради. Основна частина порушень на суму 14 млн грн – відсутність металопластикових вікон, які повинна була встановити селищна рада в рамках відбудови регіону.