У момент, коли НАБУ вже трусило заступника Кличка, борці з корупцією у КМДА публікували річні плани

Міський голова Віталій Кличко затвердив річний план антикорупційних перевірок у столиці. Сам план заходів передбачає щоквартальну перевірку департаментів КМДА, районних адміністрацій та інших установ, зокрема, університету ім. Бориса Грінченка “на виявлення корупції”. А от опублікували документ просто в момент, коли в заступника міського голови, кількох депутатів Київради та “смотрящого” по Києву Дениса Комарницького проходили масштабні обшуки.

Про затвердження плану перевірок антикорупційної роботи в установах міста Департамент з питань запобігання та виявлення корупції КМДА повідомив зранку 6 січня 2025 року, акурат у момент, коли НАБУ проводила масштабні слідчі заходи у фігурантів справи про схеми із виведення столичної землі під “будинками-привидами”. Доки детективи трусили депутатів Київради Михайла Терентьєва, Олену Марченко, заступника міського голови Петра Оленича, колишнього депутата міськради і впливового бізнесмена/земельного ділка Дениса Комарницького, у Департаменті опікувалися “ефективними й вчасними” діями з виявлення корупціонерів.

“Перевірки охоплять структурні підрозділи Київської міської адміністрації, районні державні адміністрації, а також комунальні підприємства, установи та організації”, – розповідають у Департаменті, додаючи, що саме їхні перевірки будуть ефективним способом із виявлення “недоліків у механізмах запобігання корупції”.

Відповідно до цих планів, посадовцям департаментів заздалегідь (!) повідомляють, коли саме до них прийдуть з “антикорупційною перевіркою”. Так, Департаменту освіти й науки слід готуватись до візитерів-антикорупціонерів у І кварталі 2025 року, а посадовцям Голосіївської РДА – у ІІ кварталі. Самий зміст цих заходів незрозумілий – адже Департамент ще жодного разу не публікував звітів про виявлення конкретних злочинців, ласих до грошей громади. А замість витрачати кошти на лекції про шкоду корупції – їх краще витратити на більш актуальні завдання.

Власне, найприкметніше у цій новині – те, що профільний Департамент КМДА замість того, аби вести справжню боротьбу з корупцією, влаштовувати дієві заходи з виявлення та притягнення до відповідальності злочинців, ведуть, фактично, агітаційну роботу серед посадовців. Масштаби корупції, викриті НАБУ лише у одній ресурсній сфері розподілення землі під будівництво, свідчать про “нульовий” результат діяльності Департаменту.

Як трусили Комарницького, заступника Кличка й депутатів Київради

Нагадаємо, про те, що НАБУ проводить слідчі дії у відомого київського бізнесмена та адвоката Дениса Комарницького, Інформатор написав зранку у четвер, 6 лютого 2025 року. Саме його називають “смотрящим” за містом – тобто, йому журналісти-розслідувачі приписують створення і реалізацію схем з розкрадання бюджетних коштів у столиці. Трохи згодом з’явилася й деталізація про конкретні обставини справ, у яких фігурує “смотрящий”.

З’ясувалося, що, як і передбачав Інформатор, йдеться про ключових посадовців та депутатів Київради, що пов’язані з питаннями виділення землі, і серед них точно є Денис Комарницький та заступник Віталія Кличка, Петро Оленич. Крім того, підозри отримали декілька депутатів Київради – всього більше 10 людей. Самого ж Комарницького поза очі називали “смотрящим” за будівельним бізнесом та ринком землі у Києві – тепер його статус “легалізовано” детективами.

Джерело