У Києві в КПІ імені Сікорського встановили другу сонячну електростанцію

Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут ім. Сікорського” отримав нову потужну сонячну електростанцію. Обладнання встановили у навчальному корпусі №9, що розташований в Інституті матеріалознавства та зварювання імені Патона – і це надважливе місце для науковців не тільки з КПІ. Саме тут, у Центрі колективного користування науковим обладнанням, працює десяток лабораторій, де зібрано найкраще сучасне обладнання.

Про встановлення вже другої для вишу автономної сонячної електростанції повідомили в КПІ ім. Сікорського. Вона складається з 43 панелей загальною потужністю 24,9 кВт і встановлена на даху корпусу, в якому розташований Центр колективного користування науковим обладнанням. Тут проводять наукові дослідження вчені не тільки з КПІ, а й інших вишів, здійснюються технічні експертизи, надання науково-технічних висновків щодо структури, хімічного складу й властивостей матеріалів та виробів цивільної й військової техніки, медицини тощо.  

У центрі працюють лабораторії – зокрема, рентгенівського дифрактометричного аналізу, електронної та оптичної мікроскопії, пробопідготовки, комп’ютерного 3D моделювання та 3D аналізу. І тут зібрано найкраще сучасне наукове обладнання за напрямком “Матеріалознавство тугоплавких сполук та композитів”. Тож, енергонезалежність сам цього корпусу має важливе значення для роботи вчених.

До речі, це вже друга сонячна станція у КПІ – першу встановили наприкінці осені 2024 року на даху науково-технічної бібліотеки вишу. Вона має меншу потужність – 14,8 кВт і забезпечує безперебійну роботу серверів, на яких зберігається цифрова версія бібліотеки та інституційний репозитарій. До того ж, завдяки безперебійному живленню користувачі бібліотеки мають стабільний доступ до інтернету через Wi-Fi.

На Київщині дві школи, постраждалі під час окупації, стали енергонезалежними

Інформатор розповідав, що два учбові заклади у Київській області тепер забезпечені світлом на випадок блекаутів. Йдеться про Бобрицьку гімназію Великодимерської селищної ради у Броварському районі та Немішаївський ліцей № 2 у Бородянському районі. Тут встановили гібридні сонячні станції з системами збереження енергії, які дозволять не переривати учбовий процес під час відключень, та заощаджувати на оплаті рахунків за електроенергію. Обидва навчальні заклади постраждали під час окупації на початку повномасштабної війни, але були відновлені, а наразі стали енергонезалежними.

Також ми писали, що в Бучанському районі на Київщині почали встановлювати сонячні електростанції на амбулаторіях, що входять до складу Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги. Почали з села Мироцьке, де на даху медзакладу вже змонтована сонячна електростанція потужністю 15 кВт. Завдяки обладнанню, амбулаторія отримала не тільки енергонезалежність, а й можливість економити витрати на енергоресурси.

Джерело