Попри обіцянки київської влади, обіцяні доплати у обсязі 1 тис грн отримали далеко не всі освітяни. Зокрема, на відсутність виплат скаржаться педагоги з Оболоні, хоча їм обіцяли кошти вже з 1 січня. У КМДА довелося “включати” екстрений антикриз: пояснювати, чому одні освітяни отримали преференцію, а інші – ні, вийшов на публіку цілий заступник міського голови.
Про відсутність виплат у 1 тис грн повідомили телеканалу “Київ 24” педагоги зі звичайних закладів середньої освіти Оболонського району міста. Кажуть: отримали зарплатню за січень без жодних обіцяних доплат – а надходження вже мали б збільшитись на ту саму тисячу від міста, яку обіцяли нараховувати усім педпрацівникам з 1 січня 2025 року в якості підтримки.
Оскільки нарахування виплат бюджетникам – вчителям, лікарям, молодшому персоналу тощо є одним з традиційних “піарних” інструментів у міської влади (аж надто зараз, коли посилилося протистояння у Києві між міською та центральною владами), у КМДА екстрено виступили з антикризом. На публіку з поясненнями вийшов Валентин Мондриївський, заступник Віталія Кличка якраз з питань освіти у місті. Він пояснив, що виплати отримали наразі сім з десяти районів (причому, що характерно, Оболонський назвав серед тих, де гроші вже дали).
“Уже зараз надбавки отримали освітяни в семи районах столиці: Голосіївському, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Подільському, Святошинському та Солом’янському. Розуміємо, що вчителі, вихователі, педагоги – це люди, які формують майбутнє міста. Тому контролюємо процес, щоб без затримок кожен отримав належні виплати”, – написав він у Facebook.
А от чому саме у третині районів досі немає доплат, Мондриївський не пояснив. Лише зазначив, що у 2025 році міська влада “в особі мера Віталія Кличка” виділила додаткові 2,4 млрд грн на виплати, і в цілому доплати складатимуть “+30%” до зарплат – у вигляді преміювання. Найімовірніше, в історії з доплатами свою роль зіграв людський фактор: банально, якісь з РДА встигли вчасно заповнити документи, а решта залишила своїх вчителів без доплат.
Теплий подих виборів: у КМДА дадуть трохи грошей міським лікарям
Нагадаємо, про те, що у Києві пройшло перше засідання “бюджетної” постійної комісії міськради у 2025 році, на якому вже готували до коригування головний фінансовий документ столиці, Інформатор писав 21 січня 2025-го. Ми пояснили: гроші розподілятимуть серед медичних працівників комунальних лікарень. Також кажуть про зменшення розміру орендної платні за користування комунальним майном столиці.
Також у жовтні 2024-го ми зазначали, що у Києві далеко не всі громадяни, мобілізовані після 1 грудня 2023-го, отримують одноразову грошову допомогу у 30 тис. грн. Хоча у КМДА й кажуть, що “миттєво” сплачують кошти, тільки-но отримавши списки від ТЦК та СП, насправді ситуація далека від ідеальної. Так, районні ТЦК не завжди вчасно передають дані про мобілізованих до міського ТЦК – затримка може скласти два та більше місяці. Цікаво, що у самих ТЦК “звертають” все на саму КМВА – вона, мовляв, прийняла спеціальні положення щодо того, як і коли передавати списки.