У 2024 році в Україні мобілізовували приблизно 30 тисяч людей на місяць. Про це розповів президент Володимир Зеленський. А Росії вдається залучати до армії до 45 тисяч солдатів щомісяця.
Таку заяву глава держави зробив в інтерв’ю Economist. Він зауважив, що РФ щомісяця мобілізує щонайменше у півтора рази більше людей.
“Найбільша мобілізація [в Україні] була минулого року, 30 000 на місяць”, – зізнався Зеленський.
Водночас додав, що в РФ мобілізують 45 тися людей, хоча російська армія, за його словами, “в 1,5, або навіть в 1,9 разів більша” за українську. Втім, і втрати у росіян більші.
“І у них ті ж проблеми. На деяких напрямках, де у нас є ускладнення, наприклад, 60% чи 50%, чи 70% [укомплектованості особовим складом] у бригаді, так, у них те саме. (…) У них не найкраща ситуація. Північнокорейці не випадкові. У нього (Путіна) проблеми з людьми. Він тягне північних корейців… Ну, вони для нього не люди; вони м’ясо. Тобто виклики, повірте, схожі. Їх просто більше. Загалом ця армія більша, 220 бойових бригад проти 110 бригад”, – додав український лідер.
Мобілізація в Україні – Міноборони пропонує контракт для 18-річних
Українцям віком 18-24 роки Міноборони пропонує підписати контракт із дуже спокусливими умовами. Найголовніша з них – фінансовий пакет обсягом до 2 мільйонів гривень, з яких:
- 200 тисяч грн – одразу при підписанні контракту
- 800 тисяч грн – двома частинами на час дії контракту
- До 120 тисяч грн передбачено додатково щомісяця плюс доплати за бойові завдання.
У підсумку це вийде до 2 млн грн на рік, зазначають в Міноборони. Але й це не все. Додатково для контрактників передбачується:
- Безкоштовний проїзд та комунальні пільги;
- Навчання у закладах освіти у межах квот за кошти держави, після закінчення контракту;
- Право на виїзд за кордон після 1 року служби;
- Можливість самостійно обрати місце проходження ВЛК;
- Іпотека 0% річних після закінчення контракту;
- Вибір частини та спеціальності;
- Компенсація житла протягом служби;
- Безкоштовне медичне обслуговування, включно зі стоматологією.