У четвер, 13 лютого, стан повітря у Києві став геть поганим. Йдеться вже не про перевищення допустимих норм забруднення, як це часто бувало восени, а про шкідливий та дуже шкідливий рівень. Показники перевищені в майже всіх районах столиці, а в деяких навіть несумісні з диханням в принципі.
У Києві моніторинг якості веде платформа SaveEcoBot, що має вимірювальне обладнання в усіх мікрорайонах столиці та за містом. Згідно з класифікацією забруднення показник у 101-150 AQI називають “шкідливим рівнем для чутливих груп”, і наразі він займає половину мапи SaveEcoBot.Такий рівень забруднення спостерігається на Нивках, Шулявці, Дарниці, Воскресенці.
Втім, іншу майже половину зайняв “червоний” показник у 151-200 AQI, який відповідає рівню “шкідливо”, і при якому краще не казати носа надвір. Таке повітря зранку у Дніпровському районі, зокрема, у Соцмісті та на Дарницькій площі. А також на Сирці, Троєщині, Борщагівці, у Дарницькому районі, при цьому в окремих місцях показник наближається до рівня “дуже шкідливо”. Така ситуація склалася на Харківському шосе та проспекті Правди.
Але найгірший показник на Біличах – він становить 208 AQI, і це вже не “червоний”, а “фіолетовий” прапорець, який вказує, що повітря небезпечно для всього населення. Треба зазначити, що в Києві, з його, м’яко кажучи, не найкращим повітрям в Україні, рівень забруднення понад 200 AQI трапляється не часто, але в КМДА з посиланням на Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату традиційно кажуть про накопичення завислих речовин, тобто, пилу. А винна у цьому, звісно, погода – вітру мало, атмосферного тиску багато, нічого “не розсіюється”, хоча чомусь у Голосіївському районі, де дерев явно побільше, ніж на Біличах, геть інша ситуація з повітрям, яке не несе небезпеки людям.
Екологи виставляють претензію крематорію: незвична причина погіршення якості повітря
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що якість повітря суттєво погіршувалася у Києві наприкінці жовтня 2024 року. Станом на 10 ранку у цей день в столиці показники концентрації пилу були перевищені майже в усіх районах. А в деяких індекс якості повітря, що базується на показниках твердих часток, озону, діоксиду азоту, діоксид сірки та викидів вуглецю, був навіть небезпечно високим для всіх груп населення.
Також ми розповідали, що екоінспекція виставила претензію СКП “Київській крематорій”. Це не нове порушення і вже далеко не перша претензія до комунальної установи, що підпорядковується КМДА. До речі, реконструкція обладнання та заміна печей навіть передбачена програмою економічного та соціального розвитку Києва на 2024-2025 роки, але поки не склалося.