Ніяких блекаутів: в амбулаторії в Бучанскому районі на Київщині встановили сонячні панелі

Серед тридцяти українських лікарень, які були обрані для проєкту “Промінь надії”, амбулаторія Коцюбинської громади однією з перших отримала сонячні панелі та генератор. І це ще одна сонячна електростанція, яка з’явилася на медзакладі в Бучанському районі. Енергетичне обладнання, вироблене в Італії, має потужність у 20кВт.

Про встановлення сонячної електростанції на даху амбулаторії повідомив селищний голова Коцюбинського Сергій Даніш. Крім панелей, медзаклад тепер оснащений ще й автоматичною системою безперебійного живлення. Все це дозволить лікарні стати енергонезалежною, віддавати електроенергію в загальну мережу і водночас заощаджувати на сплаті комунальних послуг.

“Влітку ця система повністю покриватиме потребу амбулаторії в електроенергії, взимку – частково. А завдяки генератору, яким забезпечений медзаклад, нашим лікарям не страшні жодні блекаути. В амбулаторії завжди буде тепло, світло і безперебійно працюватиме все обладнання”, – повідомив селищний голова Коцюбинського.

Міжнародний проєкт “Промінь надії” реалізують Міністерство енергетики та Міністерство охорони здоров’я. Понад 5 тисяч сонячних панелей для лікарень Україна отримала ще влітку 2024 року, але встановлювати їх почали лише зараз. Коцюбинській  амбулаторії пощастило – тут першими подали заявку на участь у проєкті, тому вже мають сонячну електростанцію, згодом таке устаткування мають встановити ще на 30 медзакладах в різних областях України.

У Бучанській громаді встановлюють сонячні електростанції на медзакладах

Інформатор розповідав, що в Бучанському районі на Київщині почали встановлювати сонячні електростанції на амбулаторіях, що входять до складу Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги. Почали з села Мироцьке, де на даху медзакладу вже змонтована сонячна електростанція потужністю 15 кВт. Завдяки обладнанню, амбулаторія отримала не тільки енергонезалежність, а й можливість економити витрати на енергоресурси.

Також ми писали, що у Бучі почали встановлювати першу когенераційну установку потужністю 5 МВт. Вона дозволить одночасно отримувати електричну та теплову енергії від одного джерела з використанням газового або дизельного пального, або альтернативного біогазу, одержуваного з біологічних відходів.  Обладнання стане в пригоді під час тривалих відключень електроенергії не тільки для об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, а й житлових помешкань. 

Джерело