Керівництво міжнародного аеропорту “Бориспіль” в Будапешті провело перемовини з представниками європейського лоукостера Wizz Air. Тема обнадійлива: говорили про можливість оперативного запуску авіаперевезень. Так, є важлива умова – літати можна буде лише після відкриття повітряного простору України, але самий факт перемовин – це вже непогано.
Про переговори, що проводилися з 11 по 13 лютого, повідомила пресслужба аеропорту. Вони проходили між делегацією аеропорту “Бориспіль” та менеджментом європейського лоукостера Wizz Air в його штаб-квартирі в Будапешті.
“Основною темою став оперативний запуск авіаперевезень зі столичного аеропорту “Бориспіль” після відкриття повітряного простору”, – йдеться у заяві.
Зазначається також, що гендиректор аеропорту “Бориспіль” Олексій Дубревський назвав ці переговори ще одним необхідним етапом, який наближає нас до перезапуску польотів. За його словами триває робота з підготовки приймання рейсів, обслуговування пасажирів та вантажів.
“Йожеф Вараді підтвердив, що Wizz Air має чіткий і масштабний план повернення на український ринок, коли настане мир”, – сказав він.
Авіакомпанії розповіли про операційну готовність “Борисполя” приймати й відправляти рейси, стан інфраструктури, аеродрому, терміналів, техніки з наземного обслуговування літаків тощо. Водночас лоукостер Wizz Air поки ці переговори не коментував.
Коли почали відновлювати “Бориспіль” і скільки часу потрібно буде для початку рейсів, якщо відкриють небо
Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що аеропорт “Бориспіль” почав кроки до відновлення ще у листопаді 2023 року. Тоді його топ-менеджмент підписав меморандум з американською інфраструктурною консалтинговою компанією АЕСОМ. Ця компанія займається відновлювальними роботами. Вона брала участь у післявоєнній відбудові в Іраку, Афганістані та Боснії, а також у відновленні після стихійних лих у Непалі, Гаїті, Японії, Індонезії та країнах Карибського басейну.
А вже 2024 року ми повідомляли, що роботу летовища й аеропорту загалом можна відновити за три тижні у разі відкриття повітряного простору. Для цього потрібно лише отримати дозвіл на польоти. Наразі у аеропорту вже працюють 3,5 тисячі працівників: окрім служб, що стежать за станом летовища, є співробітники що доглядають за будівлею та технічним станом інфраструктури.