У київському метрополітені за 2024 рік сталося 93 нещасні випадки, коли пасажири отримали ті чи інші ушкодження. Майже половина з них – просто на ескалаторах, саме там, нагадаємо, травмувався юнак 16 лютого 2025 року, коли він вихопився на балюстраду, аби проїхатись “з вітерцем” – але вилетів з неї вже наприкінці маршруту й отримав тяжкі травми. Втім, більше за половину нещасних випадків трапляються все ж із людьми літнього віку.
Про ситуацію із травмуванням пасажирів за 2024 рік розповів у ефірі телеканалу “Київ 24” начальник служби руху київського метрополітену Сергій Ткачук. За його словами, останнім часом у підземці фіксують нещасні випадки саме з тяжкими наслідками. А стаються вони передовсім через недотримання елементарних правил безпеки – як і у випадку з юнаком 2005 року народження.
“Там же наслідки могли б бути навіть ще тяжчими – як для себе, так і для оточуючих, зокрема і обслуговуючого персоналу. За статистикою, з-поміж 93 випадків травматизму, що трапилися за весь 2024 рік у метро, понад 45% трапилися на ескалаторах. І з цих 93 випадків більше, ніж 50% сталися з пасажирами літнього віку, вже за 60 років, в силу стану здоров’я, погіршення самопочуття, чи й через порушення правил користування метрополітеном, зокрема, ескалатором”, – зазначив Ткачук.
Посадовець додав, що у співробітників метро є кваліфікація, аби надавати першу домедичну допомогу. Також навичками володіють співробітники поліції, що чергують на кожній зі станцій київської підземки. Саме вони передовсім проводять реанімаційні заходи, коли пасажирам стає зле й вони втрачають свідомість.
“А ще, на кожній станції є дефібрилятори – це вже (потрібно – Ред.) коли людина у критичному стані, і персонал навчений, ми можемо надати домедичну допомогу. Але все ж найперше, що ми робимо, – це викликаємо “швидку”, аби вона прибула і вже допомагала професійно”, – заключив начальник служби руху київського метрополітену.
Швидку до метро можна викликати, навіть якщо немає мобільника: як це зробити
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у метро Києва на ст.м. “Хрещатик” ввечері 16 лютого стався нещасний випадок, який лише дивом не закінчився трагедією. Молодий хлопець намагався влаштувати швидкісний спуск просто балюстрадою ескалатора, і вилетів з неї, дивом залишившись живим. Йому ще й пощастило – відбувся важкими травмами обличчя, забоєм руки та госпіталізацією.
Крім того, ми розповідали, що у столичній підземці інформаційні стійки тепер будуть працювати також для оперативної комунікації пасажирів із довідковим центром метро. Ці стійки знаходяться на платформах станцій метрополітену. Пасажири, скориставшись ними, зможуть також викликати медиків або правоохоронні органи – причому зробити це можна навіть без мобільного телефона.