На укритті ЧАЕС вже п’ятий день ліквідовують осередки тління після атаки російського дрона

Станом на ранок 19 лютого 2025 року на об’єкті “Укриття” все ще тривають роботи з ліквідації тління. Воно виникло внаслідок удару російського дрона по укриттю четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС в ніч на п’ятницю, 14 лютого. Радіаційний фон, кажуть надзвичайники, у межах норми, а ситуація загалом перебуває під контролем.

Про продовження тління всередині об’єкта “Укриття” на ЧАЕС повідомляє ДСНС України. Там зазначили, що рятувальники все ще продовжують гасіння осередків тління всередині оболонок безпечного конфайнмента. Також працівники ДСНС проводять роботи із часткового розкривання конструкцій укриття – ймовірно, це роблять, щоб дістатись до джерела тління.

Водночас у Держагентстві з управління зоною відчудження конкретизували, що осередки тління є у південно-західній частині торцевої стіни конфайнменту. У нічний час, кажуть, роботи призупиняють, а зранку 19 лютого до об’єкту вже проклали 4 робочі лінії для подачі вогнегасних речовин.

У ДСНС зазначають, що радіаційний фон на проммайданчику ЧАЕС не перевищує норми, і кажуть, що ситуація контрольована. У агентстві також додають: моніторинг за ситуацією здійснюють з повітря, а те, чи продовжуєтся тління на об’єкті “Укриття”, підтверджують за допомогою тепловізорів.

Як росіяни атакували ЧАЕС, і що пропонують швейцарські вчені, аби знизити радіоактивність у зоні відчудження

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що в ніч на п’ятницю, 14 лютого Росія атакувала ЧАЕС ударним дроном із фугасною бойовою частиною. Він влучив в укриття, яке береже світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблока – у саркофаг. Там виникла пожежа.

А у січні 2025 року ми писали про прорив швейцарських вчених і диво-технологію, що може нормалізувати рівень радіації у зоні відчудження за 5 років. Так, у швейцарській компанії Excellence for Earth (Exlterra) повідомили про вражаючі результати від застосування їхньої технології у Чорнобильській зоні відчудження. Її випробували на обмеженій локації, і лише за рік забруднення ґрунту вдалося знизити на третину, а повітря – наполовину від попередніх показників. Це може допомогти Україні рекультивувати землі у зоні значно швидше, ніж планувалося раніше.

Джерело