З Хрещатика прибрали останній кіоск для продажу друкованої періодики

На Хрещатику зник останній кіоск з продажу преси. Він був розташований на майданчику біля головного вестибюля станції метро “Хрещатик” і стояв тут віддавна. Втім, зауважимо, що останнім часом кіоск продавав, радше, супутні товари – адже через війну та економічні негаразди більшість газет і журналів в Україні та Києві зокрема перейшли в онлайн-формат, і перестали виходити в друк.

Про зникнення кіоска з продажу преси на Хрещатику повідомив у дописі на Facebook Сергій Чернявський, директор громадської спілки “Орган спільного регулювання у сфері друкованих медіа”. Він зауважив, що, знищуючи точки з продажу преси, міська влада робить “ведмежу послугу” киянам – адже прибирає місця, де можна було б розповсюджувати друковані медіа.

“Вийшов з метро Хрещатик, хотів купити газет, почитати. І замість цього зробив фото… тож на Хрещатику зникло останне місце з продажу преси. Можна звісно на головному поштампі, але там меньше найменувань видань”, – зазначив Чернявський у дописі.

Медійник вважає, що прибирати місця, де продають друковані ЗМІ, недоречно – так само, як і “вбивати” газети й журнали. У дописі він зазначив, що навіть російські окупанти краще розуміються на важливості існування медіа у такому форматі: у приклад навів дії окупаційних адміністрацій у Херсоні й Маріуполі. Там розповсюджували саме друковані видання – а у Києві, каже Чернявський, вже немає ані міської газети, ані точок для її продажу.

У Києві за 2024 рік знесли 3700 МАФів, а частину з них віддали захисникам

Нагадаємо, на початку січня 2025 року Інформатор писав про те, що за рік у Києві прибрали 3700 МАФів та інших незаконно встановлених споруд. Йдеться також про термінали-“поповнялки”, які, на думку комунальників, псували зовнішній вигляд вулиць та заважали пішоходам. Завдяки цьому, кажуть вони, Київ наблизився до впорядкованого та комфортного міського середовища.

Також ми розповідали, що незаконно встановленим кіоскам, торговельним павільйонам та навіть магазинам, залишеним власниками після демонтажу, знайшли в столиці вдале застосування. Вони відправляються до військових підрозділів, що завжди мають потребу в таких об’єктах, а столиці завжди є, що запропонувати – за 2024 рік демонтовано 3700 МАФвів. “На службу” до війська вже передали 805 споруд.

Джерело