Оголошення про хвилину мовчання у метро Києва зачитує голос, відомий на всю країну

У Києві щодня о 9:00 ранку в метрополітені транслюватимуть оголошення про хвилину мовчання в пам’ять про загиблих захисників, захисниць і мирних жителів України. Це стосуватиметься 19 станцій, що обладнані ескалаторами. На усіх інших станціях просто розмістять інформаційні матеріали.

Про це повідомила пресслужба КМДА. Там конкретизували, що повідомлення звучатиме на 19 станціях метро, де це дозволяє технічне оснащення. Надалі аналогічні заходи запровадять у наземному громадському транспорті, включно з автобусами, тролейбусами та трамваями. На цих маршрутах оголошення транслюватимуть у проміжку з 8:50 до 9:00, коли транспорт перебуватиме на зупинках.

Якщо ж технічної можливості для трансляції немає, інформацію про хвилину мовчання розміщуватимуть у вигляді інформаційних матеріалів. Міська влада також планує залучити власників рекламних екранів у метро, щоб транслювати нагадування про хвилину мовчання. Крім того, повідомлення про це можна буде отримувати через мобільний додаток “Київ Цифровий”.

“Пасажирів закликатиме долучатися до вшанування пам’яті загиблих Захисників, Захисниць та мирних жителів України голос відомої радіоведучої та волонтерки Соні Сотник. Я особисто пересвідчилися в роботі цієї ініціативи о 9:00 на станції метро “Площа Українських Героїв”, -розповіла у Facebook депутатка Київради Вікторія Муха.

Зазначимо, що голос Соні Сотник, без перебільшення, знає вся країна: ведуча ранкового шоу “Камтугеза” на Радіо “Рокс” впродовж понад 15 років і собі випустила сольний альбом “Боже, бережи Королеву!”, а з початку великого вторгнення вона розпочала проєкт #НаШапку – серію благодійних концертів талановитих музикантів та митців. Соня була також продюсеркою гурту “ТіК” та директоркою гурту “Ляпіс Трубецкой” в Україні.

Важлива деталь: рух наземного громадського транспорту на хвилину мовчання повністю зупинятися не буде, проте водії робитимуть паузи на зупинках у зазначений проміжок часу. Це рішення ухвалено як символ вшанування пам’яті українських воїнів і мирних жителів, які загинули через збройну агресію Росії. А напрацьовано воно було Координаційною радою з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації учасників та подій російсько-української війни спільно з ГО “Вшануй”.

Скільки нещасних випадків сталося у метро Києва за 2024 рік, і чому “вибило” систему безконтактної оплати проїзду

Надагаємо, днями Інформатор розповідав про те, що у київському метрополітені за 2024 рік сталося 93 нещасні випадки, коли пасажири отримали ті чи інші ушкодження. Майже половина з них – просто на ескалаторах, саме там, нагадаємо, травмувався юнак 16 лютого 2025 року, коли він вихопився на балюстраду, аби проїхатись “з вітерцем” – але вилетів з неї вже наприкінці маршруту й отримав тяжкі травми. Втім, більше за половину нещасних випадків трапляються все ж із людьми літнього віку.

Крім того, ми писали, що у Києві в середу, 19 лютого 2025 року стався збій у функціонуванні безконтактної оплати за проїзд в метрополітені. Система не працювала на станціях червоної гілки від “Академмістечка” до “Вокзальної”. Сплатити банківською карткою не можна було через технічний збій, були доступні лише альтернативні способи оплати: транспортна картка, QR-код та паперовий квиток.

Джерело