Вказані причини, через які Кіт Келлог скасував спільну пресконференцію із Зеленським

Після успішної зустрічі із президентом України спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог вирішив відмовитися від пресконференції. Як виявилося, причина криється не в суперечках. Передусім йдеться про небажання давати відповіді на гострі питання журналістів.

Інформатор розібрав причини скасування підсумкової пресконференції Кіта Келлога із Зеленським. За даними джерел Інформатора, для такого рішення американського посланця були дві головні причини, на них вказує наше джерело:

  1. Спільну пресконференцію відмінили не через те, що у розмові із Зеленським не було порозуміння, це була конструктивна розмова.
  2. Келлог не хотів відповідати на незручні питання журналістів після обміну думками між Києвом та Вашингтоном

Нагадаємо, що у середу, 19 лютого, коли напружені відносини між президентами США Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським досягли свого піку, постало питання: чи призведе цей конфлікт до зруйнування надій на мир, організований США, чи, можливо, допоможе цьому процесу. У гнівному дописі Трамп назвав Зеленського “диктатором без виборів” і звинуватив його у тому, що він змусив США витратити сотні мільярдів доларів на війну, яку неможливо виграти. Напад з боку Трампа тривав цілий день, посилюючи напругу, а під час промови в Маямі він заявив: “Зеленському краще поквапитись. Інакше він втратить країну”.

Зеленський, зі свого боку, вважає, що пропозиції Трампа щодо припинення війни схожі на вимоги Росії, включаючи відмову від вступу України в НАТО та відсутність американських військ на її захист. У зв’язку з цим Зеленський не може мовчати. У той же час Трамп продовжує критикувати Зеленського, заявляючи, що мир можна досягнути лише через перемовини, а його зауваження щодо України можуть бути частиною стратегії, щоб змусити Європу вкладати більше в оборону України.

Висновок наступний: у Вашингтоні уважно слухали, що буде казати Зеленський після переговорів США з РФ у Ер-Ріяді, незадоволення Трампа лише зростало. Воно набуло максимуму, коли Зеленський заявив, що Трамп став жертвою дезінформації.

Детально про це також пише політолог Володимир Фесенко у себе в Facebook. Він висловив занепокоєння з приводу того, як позиція Зеленського може вплинути на стратегічне партнерство між США та Україною. Експерт зазначає, що заяви Трампа не є просто особистісною критикою Зеленського, а відображають більш глибоку ідею, що російсько-українську війну можна було б “легко завершити”. 

“Трамп повторює наративи російської пропаганди, вважає, що російсько-українську війну можна було легко завершити… швидко завершити цю війну можна було лише шляхом капітуляції перед Росією”, – акцентує Фесенко.

Ще 19 лютого Фесенко попереджав, що емоційно реагувати на заяви Трампа українській владі не варто. Він підкреслював, що для України важливо уникати емоційних реакцій на ці заяви. Він радив офісу Президента виступити з виваженою і спокійною заявою.

“[Треба] уникати емоційної реакції. Нібито вже готують прес-конференцію Президента Зеленського. Вважаю, що це не зовсім правильно. Обмін емоціями може лише загострити і ускладнити ситуацію. Потрібно від офісу Президента зробити виважену, спокійну (без конфронтації і звинувачень) але принципову заяву, що ми вважаємо оцінки, які пролунали, несправедливими, нагадати, про причини цієї війни, і про те, що спроби домовитись, руйнувались самою Росією. Але одночасно треба заявити, що Україна не відмовляється від переговорів, буде їх продовжувати, виступає за якомога скоріший початок прямих переговорів з Росією за участі США та інших посередників, але не піде на ультимативні поступки Росії”, – написав експерт.

Фесенко також наголошує на важливості зміцнення співпраці з ЄС та іншими міжнародними партнерами, аби зменшити ризики, які можуть виникнути через можливу зміну політики США.

Візит Кіта Келлога в Україну

Напередодні, глава Офісу президента Андрій Єрмак провів зустріч з Кітом Келлогом, спецпредставником Дональда Трампа з питань України та Росії. Американський представник має отримати повну інформацію про поточну ситуацію на фронті. Єрмак також повідомив, що Кремль активно маніпулює інформацією, намагаючись викликати розбіжності між Києвом і Вашингтоном.

Ключовими питаннями, які мали бути обговорені між Келлогом та Зеленським, були забезпечення безпекових гарантій і можливі варіанти завершення конфлікту. Президент України підкреслив важливість того, щоб спецпредставник США на власні очі оцінив ситуацію, спілкуючись не лише з українським керівництвом, але й з військовими безпосередньо на передовій.

Джерело