Якщо Сполучені Штати відмовляться підтримувати Україну, це може призвести до нападу на іншу країну, яка навіть не розташована в Європі. Таку думку висловив колишній лідер Консервативної партії Великої Британії (2001–2003) Іан Данкан Сміт. За його словами, події в Україні безпосередньо впливають на ситуацію навколо Тайваню.
“Сі Цзіньпін уважно спостерігав за тим, як Захід у хаотичний спосіб покинув Афганістан, і зараз відстежує, як США можуть відступити від підтримки України. Саме тому Пекін допомагає Москві: сприяє військовій співпраці Росії з Північною Кореєю та закуповує російські енергоресурси”, – зазначив Сміт у своїй колонці для The Telegraph.
Перед виборами у США британський політик поцікавився у впливового члена команди Дональда Трампа, як майбутня адміністрація США діятиме щодо Китаю та Росії. Той відповів, що Трамп зосереджується не на стратегіях, а на людях.
Колишній президент США, за словами Сміта, надає перевагу переговорам із тими, кого вважає рівними собі – “сильними” лідерами, які відкрито демонструють свою владу. Це частково зумовлено його особистим его, а частково – переконанням, що такі керівники ухвалюють рішення швидко. Саме тому він виявляє певну повагу до Володимира Путіна та Сі Цзіньпіна.
Водночас, Китай уже розширює свій вплив, а демократія у світі слабшає. Британський політик наголосив, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час візиту до Вашингтона мав би чітко донести, що Україна є частиною глобальної стратегічної загрози для всіх демократичних країн.
“Якщо Україна впаде, Тайвань стане наступною мішенню. Трампу слід нагадати про спадщину Рональда Рейгана – останнього великого американського президента, який спільно з Маргарет Тетчер надихнув Європу на зміцнення оборони та зрештою сприяв розпаду СРСР”, – підсумував Сміт.
Що ще відомо про Трампа та його позицію щодо України
Раніше Дональд Трамп зробив нові заяви щодо війни в Україні та стратегічних ресурсів Росії. Він висловив припущення, що конфлікт, який триває вже три роки, можна врегулювати “впродовж кількох тижнів”.
Також Трамп згадав про багаті поклади рідкоземельних металів у Росії. “Ми розглядаємо можливість укладання певних економічних угод. У них є ресурси, які нас цікавлять. Подивимося, що вийде”, – заявив він.
Що стосується аналогічної угоди з Україною, то наразі президент Зеленський дав команду не підписувати угоду з США у видобутку корисних копалин. Він заявив, що документ не захищає інтереси України. Зокрема, у кулуарах Мюнхенської конференції він пояснив, що угода не готова і не має необхідних гарантій для України.