Імовірність масованого удару по Україні різко зросте наприкінці тижня – джерела пояснили, чому

Напочатку листопада очікується похолодання, і Росія може атакувати енергосистему України. Імовірність масованого ракетного удару по Україні різко зросте 3-4 листопада. Про це 28 жовтня повідомляють джерела Інформатора в органах виконавчої влади із посиланням на лист-попередження, яке ймовірно отримали деякі урядові органи.

У листі повідомляється, що удар ворога може збігтися із похолоданням в Україні. За даними синоптиків, нічна температура у понеділок, 4 листопада, вночі температура знизиться до -1. Основною метою ракетних ударів ворога будуть об’єкти енергетики.

З інших джерел відомо, що станом на 28 жовтня на військових аеродромах Росії зараз перебуває 18 стратегічних бомбардувальників Ту-95-МС, у тому числі:

  • Оленья – 13 Ту-95МС
  • Енгельс-2 – 2 Ту-95МС
  • Дягілєво – 3 Ту-95МС.
Супутниковий знімок авіабази Оленья від 27 жовтня. Дані: Вертикаль

Зокрема дані щодо кількості літаків стратегічної авіації РФ, що сконцентровані відносно недалеко від України, наводить близький до Офісу президента України Telegram-канал Вертикаль. Вертикаль додає, що щонайменше 12 бортів Ту-95М3 на авіабазі Оленья, вірогідно, споряджені ракетами Х-101 і готові до удару.

Про ймовірність масованою ракетної атаки після початку опалювального сезону та істотного похолодання, що прогнозується найближчим часом 28 жовтня також повідомив Олександр Коваленко, військовий експерт групи Інформаційний спротив. Так він відповів на питання ведучого в етері телемарафону “Єдині новини”.

Росія готується до ударів по ядерних об’єктах 

Президент України Володимир Зеленський виступив зі звинуваченнями на адресу Росії. За словами глави держави, РФ використовує китайські супутники для зйомки українських ядерних об’єктів. Це може свідчити про підготовку Кремля до майбутніх атак на них. Наразі невідомо, йдеться про державні чи комерційні супутники КНР.

Раніше очільник МЗС Андрій Сибіга розповів, що РФ готується напередодні зими атакувати критичні об’єкти ядерної енергетики України. Йдеться про відкриті розподільчі пристрої АЕС та підстанції передачі. Такі дані надала українська розвідка.

 

27 жотвня про це також говорив очільник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко. На думку Коваленка, дуже важливо, щоб Індія та Китай стримали режим Путіна і “повернули його в рамки”, щоб Путін не переходив “червоні лінії” для світу. 

Напередодні в Енергоатомі розповіли, що росіяни зімітували удар шахедом по території Хмельницької АЕС. БПЛА пролетів поруч зі станцією і повернув в іншому напрямку.

Ракетна атака РФ 26 серпня – наймасштабніша і найдорожча

У ніч проти 26 серпня РФ підняла у небо 11 стратегічних бомбардувальників Ту-95 МС, вивела у море носії “Калібрів”, а також задіяла МіГи. Ближче до ранку почала обстріл. Це була остання на цей момент масована комбінована атака РФ.

Під обстріл окупантів потрапили 15 областей України. Ціль росіян – енергетична інфраструктура нашої країни. Серед інших об’єктів під удар потрапила і Київська ГЕС. Через влучання по енергетиці в Україні застосували екстрені відключення світла, а згодом повернули графіки. Внаслідок масованої атаки загинули 7 людей, ще 47 зазнали поранень. Серед постраждалих зокрема 4 дітей, наймолодшому з яких немає і року.

26 серпня російські окупанти здійснили наймасованішу атаку по території України. Всього росіяни випустили 127 ракет та 109 ударних БПЛА. Більше цієї кількості було лише у перший день війни, 24 лютого 2022 року. Тоді РФ випустила по Україні 160 ракет. Силам протиповітряної допомоги 26 серпня вдалося збити майже всі цілі – 102 ракети та 99 дронів. 

РФ використала три аеробалістичні ракети “Кінджал”, шість балістичних ракет “Іскандер” або KN-23, 77 крилатих ракет Х-101, 28 крилатих ракет морського базування “Калібр”, 10 керованих авіаракет Х-59/Х- 69, три крилаті ракети Х-22 та 109 “Шахедів”. Forbes Ukraine оцінює вартість атаки у $1,2–1,3 млрд, що є рекордним показником за всю годину повномасштабної війни.

Джерело