Над одним вагоном працюють до півтора місяців: у київському метро показали, як роблять капремонт

У КП “Київський метрополітен” розповіли й показали, як проводять капремонт вагонів підземки. Процес клопіткий і трудомісткий: з рухомого складу не лише знімають обшивку стін, стель і підлоги, а й визначають, яке обладнання потребує заміни, і ремонтують конструкції. Найскладнішим же є ремонт тягових двигунів, колісних пар і рам візків.

Про складний ремонт вагонів розповіли у КП “Київський метрополітен” на міському порталі. Там зазначили: щодня на лінії київського метро виїжджають понад 450 вагонів. Для справної та безпечної роботи вони потребують періодичних планових капремонтів, які проходять на базі вагоноремонтного заводу метрополітену.

“Над відновленням вагонів метро працюють кваліфіковані вузькопрофільні фахівці, які ретельно контролюють кожен етап ремонту та забезпечують безпечну експлуатацію поїздів”, – пишуть у КП “Київський метрополітен”.

Під час ремонту вагони розбирають майже повністю – адже треба перевірити справність механізмів

Під час капремонту вагонів, кажуть у підземці, робітники демонтують обшивку стін, стелі та підлоги, проводять глибоку діагностику всього обладнання. Тоді – перевіряють механізми дверей, вікон, вентиляції, освітлення. Крім цього, працівники очищують та оновлюють фарбування кузова і візків вагонів. Зрештою, за потреби чи відповідно до регламенту, замінюють матеріали та деталі конструкції.

Кожен етап ремонту деталей та комплектуючих проводиться в спеціально обладнаних майстернях. Найдовше ремонтують тягові двигуни, колісні пари, рами візків, електричне та гальмівне обладнання, адже ці системи впливають на безпеку руху. Загалом капітальний ремонт одного вагона триває від місяця до півтора, залежно від обсягу робіт.

Ремонт одного вагона триває від 1 до 1,5 місяців
Ремонт одного вагона триває від 1 до 1,5 місяців

У КМДА зазначають, що такі планові капремонти є невіддільною частиною комплексного обслуговування інфраструктури метро. Завдяки ним підземка працює безперебійно, а пасажири можуть щодня користуватися безпечним і комфортним транспортом.

Машиністу довелося гальмувати потяг у тунелі: що він побачив на рейках

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що з суботи, 1 березня, на станції метро “Теремки” відновив роботу один з вестибюлів, що був закритий ще від початку повномасштабного вторгнення Росії. Йдеться про вестибюль №1, що веде зі станції у напрямку ТРЦ “Магелан”. Зазначимо, ще навесні 2024 року непрацюючий вестибюль перебував у жалюгідному стані, що помітив Інформатор – втім, пізніше його таки привели до ладу.

Крім того, ми розповідали, про дивний випадок у київському метро. Ще 17 лютого 2025 року у тунель неподалік від станції “Вокзальна” потрапив один з пасажирів, і машиністу довелося зупиняти потяг, аби підібрати його з колій. До приходу поліції за чоловіком, ймовірно, безхатьком стежили інші пасажири у вагоні.

Джерело