Військовий оглядач Богдан Мірошников відреагував на заяву Покровської міської військової адміністрації, що “місто захищене з півдня та заходу” та ворог там не пройде. Він висловив занепокоєння, що захист зі сходу та півночі залишається під загрозою, і нагадав, що 90% фортифікаційних заходів виконуються не місцевою владою, а інженерними підрозділами ЗСУ.
Мірошников також розкритикував заяви місцевої влади, закликаючи до більшого реалізму у питаннях безпеки.
“Покровська МВА повідомила, що “місто захищене з півдня та заходу, ворог там не пройде”. Тобто зі сходу та півночі пройде? Максимально не люблю популізм такого плану. Особливо знаючи, що ті самі “зуби дракона” там поразкидували як попало. І це ж робили ті самі комунальники, які місяць тому там клумби висаджували. А раніше зробити це не можна було, і якісніше?”, – заявив Мірошников у своїх соціальних мережах.
Також минулого місяця ексгенпрокурор Юрій Луценко, який служив у Силах оборони, заявив, що на ділянці між Покровськом та Павлоградом (Дніпропетровська область) немає жодних фортифікаційних споруд. Його обурило, що за умов жорстоких боїв за Покровськ у бюджеті на 2025 рік недостатньо грошей на армію.
Водночас і західні ЗМІ, оцінюючи військову ситуацію на Донбасі, заявили, що якщо росіянам вдасться захопити Покровськ – вони отримають можливість захопити всю Донецьку область. А це може загрожувати прямими військовими діями вже на території Дніпропетровської області.
Фортифікаційні споруди
У понеділок 28 жовтня голова Запорізької ОВА Іван Федоров заявив, що Запорізька область має стати фортецею. За його словами вже відбувається будівництво та обладнання 2 та 3 ліній оборони. Захисні рубежі модернізуються відповідно до актуальних викликів військовослужбовців. Федоров зазначив, якщо раніше укриття для військових виконували функції захисту від артилерії та КАБів, то зараз одна з основних задач полягає у захисті від FPV-дронів супротивника.
Також нещодавно стало відомо, що українців можуть позбавити прав на їх землю для будівництва фортифікаційних споруд задля оборони країни.Законопроєкт, який включає таку можливість вже підготував уряд. Ця міра передбачає примусове тимчасове позбавлення права користування земельною ділянкою.