З 1 грудня ризик відключень світла в Україні знизиться

Європейські оператори системи передачі збільшують можливості для імпорту електроенергії Україною та Молдовою цієї зими. Максимальна потужність імпорту електроенергії в Україну з енергосистем суміжних країн з 1 грудня зросте із 1 700 до 2 100 мегават. Про це 29 жовтня повідомили в Укренерго. 

Розрахунки щодо збільшення технічних можливостей імпорту електроенергії Україною велись ще із червня цього року. Після того, як Росія завдала кількох руйнівних ударів по українській енергосистемі, а ймовірний дефіцит потужності у ній під час опалювального сезону став значним. 

Ліміт імпортної потужності обсягом 2 100 МВт діятиме з 1 грудня 2024 року. Починаючи з березня 2025 року, оператори системи передачі матимуть можливість щомісяця переглядати ліміт пропускної спроможності для комерційного обміну електроенергією між ЄС та Україною і Молдовою.

Крім того, 22 жовтня перший великий трансформатор поперечного регулювання для однієї з підстанцій 750 кВ отримала НЕК Укренерго в рамках проекту REPOWER від Світового Банку. Це допоможе посилити надійність передачі електроенергії від електростанцій до мереж обленерго.

“Надходження цього обладнання на старті опалювального сезону має надважливе значення, оскільки новий трансформатор дозволить збільшити обсяг передачі електроенергії у період сезонного зростання споживання. Встановлення нового потужного трансформатора – зменшує експлуатаційні витрати, а також забезпечує надійну схему живлення для близько 300 тисяч споживачів”, – йдеться в повідомленні Укренерго.

У найближчі місяці, після завершення виробництва, очікується надходження ще близько 20 потужних трансформаторів, придбаних за кошти Світового банку. Це обладнання постачається за рахунок гранту на суму 247 мільйонів доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). Він фінансується 17 донорами, включаючи Канаду, Швецію і Швейцарію, які визначили український енергетичний сектор як пріоритетний напрямок своїх внесків.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Джерело