У КП “Київпастранс” розповіли й показали, як проводять капремонт стареньких трамваїв. Життя кожного такого продовжується на десятиліття, а замінюють більшість елементів, від візків та тягових електродвигунів до салону. Єдине, що не міняли, принаймні, досі – це електроніка та системи управління. Втім, тепер обіцяють виправити і цей недолік.
Про капремонти київських трамваїв розповіло КП “Київпастранс” на офіційному міському порталі столиці. Там зауважують: 2025 року заплановано відновити 10 одиниць транспорту: 5 у Дарницькому депо, 3 – в Депо ім. Шевченка, і ще два у Подільському трамвайному депо. Коли ведуть ремонт трамвая, кажуть, повністю оновлюють його основні конструктивні елементи.
- На кузові та ходових частинах – відновлюють або замінюють тримальні елементи, візки, тягові електродвигуни, гальмівну систему;
- Модернізують салон: кладуть нову обшивку, встановлюють новенькі сидіння й поручні;
- Роблять трамвай інклюзивним – облаштовують пандуси, де це можливо, роблять спецмісця для осіб з інвалідністю;
- Встановлюють сучасні системи управління та електроніки.
Цікаво, що останній пункт викликав критику у соцмережах – “профільні” пабліки Управа КПТ та ГО “Пасажири Києва” зауважили, що у жодному трамваї, капітально відремонтованому минулого, 2024 року, не встановлювалися ані сучасне управління, ані електроніка. Втім, якщо про це розповідає сам “Київпастранс”, можна сподіватись, що такі можливості вже з’явилися.
Капремонт однієї одиниці транспорту, кажуть у КП, триває 3-4 місяці: це залежить від ступеню зносу трамвая та наявності необхідних запчастин. Цікаво, що один вагон метро капітально ремонтують лише за 1,5 місяці – про це раніше розповідали у КП “Київський метрополітен”. Під час війни, зазначають у “Київпастрансі”, процес триває довше, втім, ремонтники намагаються мінімізувати затримки.

Чому у Києві не вистачає вогнегасників на рухомий склад, і як ведуть себе трамваї-перевертні
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що у столиці не вистачає вогнегасників на трамваї, що виїжджають на маршрут. Принаймні, всередині рухомого складу можна знайти такі елементи захисту від пожеж, як обрізану пластикову пляшку, наповнену піском, замість штатних засобів гасіння пожеж. При цьому КП “Київпастранс” справно проводить тендери на закупівлю послуги із дозаправки вогнегасників.
Також ми розповідали, що у Києві з’явилися трамваї-“перевертні”: деякі з них змінюють номер маршруту прямо у процесі руху. Про це пишуть кияни у фахових пабліках у соцмережах. Зазначають, що зміни помічають, коли перевіряють рух трамваями прямо у процесі – наразі це дозволяє зробити застосунок, що транслює дані з трекерів всередині рухомого складу.