Штрафів можна й уникнути: у ДТЕК пояснили, хто несе відповідальність за цілісність пломби на лічильнику

Така “дрібниця” як пошкоджена або відсутня пломба на електролічильнику може дорого коштувати споживачеві. І справа не тільки у штрафі, а й у необхідності компенсувати вартість необлікованої електроенергії. І навіть коли справа доходить до суду, його рішення зазвичай не на користь споживача, адже існують чіткі правила відповідальності за цілісність облікового приладу.

Аби не вскочити в халепу і не доводити, що пломба кудись “поділася” сама, у ДТЕК “Київські елетромережі” нагадують киянам , хто несе відповідальність за пломбу на лічильнику, і від чого залежить застосування штрафних санкцій. Перш за все, важливе місце його розташування: якщо він встановлений у квартирі або будинку, відповідальність за збереження приладів, зокрема, і пломб покладається на клієнта. Якщо ж лічильник електроенергії встановлено на сходовій клітці, це вже відповідальність власника будівлі або організації, що її обслуговує.

У разі, якщо споживач виявив пошкодження пломби або ж випадково зірвав її та негайно повідомив про це ДТЕК, жодних штрафів не застосовується, а сплатити доведеться лише за нову пломбу. Інша річ, якщо пошкодження виявили контролери – тоді складається акт про порушення і викликається комісія для проведення експертизи.

“У разі виявлення порушень контролерами ДТЕК Київські електромережі клієнт повинен оплатити вартість необлікованої електричної енергії. Її обсяг визначається на підставі акта, крім того, потрібно також компенсувати витрати, пов’язані з позаплановою заміною або ремонтом лічильника”, – попереджають у ДТЕК.

Після відшкодувати вартості збитків, перевірки лічильника, його обслуговування та заміни пломби оформляється акт про збереження пломб, підписаний клієнтом і ДТЕК Київські електромережі. У цьому документі мають бути вказані:

  • номер і місце встановлення кожної пломби;
  • сторона, яка встановила пломби;
  • сторона, відповідальна за збереження та цілісність лічильника;
  • відомості про відтиски пломб повірки.

ДТЕК закликає мешканців Київщини обрізати дерева та встановлює платформи для лелек

Нагадаємо, сезон звільнення електромереж від гілок триває до 15 квітня, поки обрізка гілля не шкодить деревам.Тож, ДТЕК закликає мешканців Київщини обрізати дерева, аби не залишатися без світла. Дерева, що розрослися та загрожують пошкодити дороти, енергетики вважають одним із головних ворогів ліній електропередач. Аварійні відключення електроенергії дуже часто трапляються через гілки, що торкаються дротів. Тож, у мешканців приватних будинків ще є час, аби захистити себе від несподіваних знеструмлень.

Також ми писали, що на Київщині фахівці ДТЕК встановлюють нові платформи для лелечих гнізд. Безпечне житло для птахів облаштовується на електричних опорах над дротами, аби уникнути ризика ураження лелек струмом та унеможливити аварійні відключення. Днями енергетики встановили три нові платформи у Броварському та Фастівському районах, загалом в цьому році на Київщині планують облаштувати 20 гнізд.

Джерело