Харківський суд визнав винним чоловіка, який намагався “допомогти” знайомому отримати відстрочку від мобілізації за грошову винагороду. За даними розслідування, чоловік обіцяв вплинути на відповідальних осіб, ймовірно представників РТЦК та СП, щоб ті внесли некоректні дані знайомого у відповідні електронні реєстри, зокрема в систему “Оберіг”. За корупційну схему він вимагав 1000 доларів США (41,3 тис. гривень).
Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень. У справі уточнюється, що порушник пообіцяв знайомому “вирішити” питання за 900$ (37,2 тис. грн), а собі залишити 100$ (4,1 тис. грн) за надання “послуги”. Суд визнав чоловіка винним у зловживанні впливом і назначив штраф у вигляді 51 тис. гривень.
“…із зазначеної суми грошових коштів в сумі 1000 доларів США, отримає для себе 100 доларів США”, – йдеться у реєстрі судових рішень.
Окрім цього чоловік запевнив знайомого, що займався неодноразово такими схемами, та рішення про відстрочку від призову на військову службу буде надане на підставі захворювання.
Судові справи, повʼязані з мобілізацією
Нещодавно в Одесі покарали чоловіка, який розмістив відео, де співробітники ТЦК проводили мобілізаційні заходи. Йому призначили 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 рік. Згідно з матеріалами, відеозаписи містили дані, що потенційно загрожували національній безпеці України.
Також Сухопутні війська України попередили про кримінальну відповідальність за поширення фейкової інформації про мобілізацію. Окремо наголосили, що створення фейків підриває довіру до державних установ та Збройних сил України. Та найголовніше, що робота в напрямку розробок дезінформації та розповсюдження недостовірної інформації може стати підставою для кримінальних проваджень.
Так правоохоронці затримали нещодавно два десятки осіб, які намагались зірвати мобілізацію через Telegram-канали. Зазначається, що вони поширювали фейки про українських військових та викладали геолокацію мобільних блокпостів. Правопорушникам загрожує до 10 років позбавлення волі.