Рада звільняє Костіна, дрони летять до Кадирова – головні події 29 жовтня

Інформатор нагадає читачам головні події 29 жовтня. У вівторок народні депутати приймали важливі рішення для школярів і корупціонерів та звільняли генпрокурора Костіна. Українські дрони вперше долетіли до Чечні, а генерал-майор у відставці Дмитро Марченко лякає обвалом фронту, через що критикується іншими армійськими діячами.

Верховна Рада звільняє Костіна

Чи не головним хедлайнером дня стала сьогодні Верховна Рада, яка прийняла низку важливих рішень. Головне з них – після скандалів з фейковою інвалідністю прокурорів народні обранці схвалили рішення про звільнення очільника головного з них, тобто Андрія Костіна.

Нагадаємо, що заяву про своє звільнення Костін написав ще тиждень тому, фактично визнавши, що є винним за інвалідне свавілля, яке влаштували його підлеглі. Після того, як скандал став відомий громадськості, президент Володимир Зеленський зажадав “персональної відповідальності”, наслідком якої врешті решт стала втрата посади генпрокурором.

Тепер головне питання – хто стане новим генеральним прокурором. Протягом майже усього тижня ЗМІ пророкували, що ним стане Руслан Кравченко – нинішній голова Київської ОВА, який свого часу був прокурором по справі держзради Януковичем, а також колишній прокурор Бучі, який й почав займатися кривавими злочинами росіян. Сьогодні ж у пресі зʼявилася нова інформація – поки що тимчасовим головою стане Олексій Хоменко, котрий був першим заступником у Кравченка, а з кандидатурою на постійній основі у владі вирішили зачекати.

Нардепи продовжили воєнний стан та вирішили, яким буде вступ-2025

Але це не єдине важливе рішення, за яке голосували сьогодні народні депутати. Також вони: 

  • ухвалили, яким буде вступ-2025 у школярів. Вирішили робити національний мультитест (НМТ) у форматі 3+1. Три обовʼязкових предмети – це українська мова, математика та історія України. Четвертий на вибір – українська мова, математика та історія України. А ось державної підсумкової атестації (ДПА) для випускників 9 та 11 класів у 2025 році не буде;
  • подовжили воєнний стан та мобілізацію до лютого 2025 року. Таким чином Україна 19 листопада зустріне, важко це уявити, вже тисячний день війни;
  • затвердили реформу скандальновідомої МСЕК. Яка, до речі, вже зовсім скоро має бути ліквідована. Нововведення передбачають можливість участі в засіданнях МСЕК у режимі онлайн, що має на меті зменшення витрат часу і коштів пацієнтів.
  • ухвалили закон про угоди зі слідством. Тепер, якщо корупціонер здасть своїх спільників, то може цим самим скосити собі термін увʼязнення та штраф. До речі, це рішення відкриває шлях для отримання Києвом чотирьох мільярдів від Євросоюзу. 

Дрони летять у Чечню

Тим часом добрі дрони прилетіли в гості до Рамзана Кадирова, точніше до його чеченських володінь. Безпілотники атакували університет спецназу у Гудермесі. Це був перший подібний візит БПЛА на територію республіки. Для цього їм довелося пролетіти приблизно 750 кілометрів.

Як видно з фото з місця події, було щонайменше два осередки займання, обидва зʼявилися на крівлі будинку. На атаку відреагував Кадиров, який у притаманній йому істеричній манері проверещав щось про “відплату, якої ще не було дотепер”.

Дрони вдарили по університету у Чечні

Також удар прокоментували і в Центрі протидії дезінформації при РНБО. Очільник ЦПД Андрій Коваленко каже, що все це, аби навіть кадирівці знали, що війна може прийти й до їхнього дому:

“Це символічний знак. І Кадиров має оглядатися навіть там, де він безпосередньо вважає себе князьком у Чечні”, – сказав Коваленко.

Лякаютьть, що фронт посипався. Але чи насправді це так?

Найголосніша заява щодо війни прозвучала від генерал-майора у відставці Дмитра Марченка, який відомий широкому загалу через оборону (і дуже успішну) Миколаївщини на початку великого вторгнення. У своєму інтервʼю Бориславі Березі він сказав, що фронт вже посипався.

“Це не військова таємниця. У Селидове зайшли росіяни і там закріплюються. Думаю, що найближчим часом обійдуть його кільцем і захоплять повністю, що дасть їм тактичний вихід на Покровськ”, – вважає Марченко.

Серед причин начебто падіння фронту Марченко виділив нестачу боєприпасів, розбалансування управління і неймовірну втому наших воїнів, яка повʼязана з відсутністю поповнення новими бійцями. 

Слова Марченка загалом розкритикували інші військові. Наприклад, офіцер ЗСУ та народний депутат VIII скликання Ігор Лапін нагадав, що Марченко нині не при посаді, а є військовим у відставці. 

“Термін “обвал фронту” застосовується, якщо прорив супротивником оборони на ділянці фронта більше 20 км і глибиною 30 км з послідуючим виходом на оперативний простір. Оце і є обвал фронту. Наскільки я пам’ятаю, Марченко сказав, що фронт посипався. Тобто, будь ласка, хтось задумувався між різницею у термінологіях і фразах? Тобто я розумію мову цивільної особи: на фронті [срака] – це значить, що це [срака] чи що є проблеми? Ось так само і тут. Це обвал чи це заголовок журналістів про обвал?”, – пояснив Лапін.

Погоджується з ним і чинний військовослужбовець – екснардеп Ігор Луценко. Він також називає це “прискореним наступом ворога:

“Дійсно, тут є всі підстави надзвичайно сильно з цього приводу хвилюватися. Але обвал фронту стався у росіян, коли ми контрнаступали на Харківщині. Так виглядає обвал фронту, коли заглиблюються за добу на більше ніж 20 км. А тут дуже погані і негативні процеси, які потребує реакції. Перш за все політичної, реакції президента країни. Треба робити висновки», – вважає Луценко.

Біткоїн дорожчає через вибори, Путін знов лякає ядеркою

Джерело