Очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко обіцяє, що у столиці незабаром з’явиться ще один наземний перехід через Хрещатик. Його зроблять на перетині Хрещатика й Прорізної, і він буде реалізований у рамках створення повністю безбар’єрного маршруту від Головного військового клінічного госпіталя до Центрального залізничного вокзалу. А ще – це “історичне” місце, де у Києві “працював” Михайло Самуельович Паніковский, принаймні, саме на перетин Хрещатика й Прорізної його відправили “чистити” кишені довірливих киян одеські письменники Ілля Ільф та Євген Петров.
Про те, що у Києві невдовзі з’явиться наземний пішохідний перехід через Хрещатик, Тимур Ткаченко написав у соцмережах. Це буде вже другий такий перехід – перший вже декілька років як відкрився просто навпроти ЦУМу. Нині ж очільник КМВА обіцяє відкрити ще один, на перетині з вул. Прорізною, у рамках створення повністю безбар’єрного маршруту між Головним військовим клінічним госпіталем, Майданом Незалежності та Центральним залізничним вокзалом.
“Зараз на перехресті з Прорізною через Хрещатик пішоходи можуть перейти лише підземним переходом, що незручно для маломобільних киян і гостей столиці… Особливо важливо, щоб візитівка Києва була доступною та зручною для всіх”, – зауважив Ткаченко у дописі.
За словами очільника КМВА, наразі вже отримано погодження на виконання робіт від Патрульної поліції Києва. Також “на підході” й інші наземні пішоходні переходи: на вулиці Михайлівській біля Майдану Незалежності та через бульвар Шевченка біля станції метро “Університет”.
Зауважимо, що наземний перехід через Хрещатик був облаштований ще за часів Російської імперії. Але з розвитком автомобільного транспорту Київ прийняв концепцію створення підземних та надземних переходів – у підсумку Хрещатик був визнаний однією з магістральних міських вулиць, а пішоходів “загнали” під землю. Перехід же через вулицю в районі Прорізної – це ще й історичне місто: у романі “Дванадцять стільців” Ільфа й Петрова герой Михайло Паніковський вихвалявся перед “колегою”, Шурою Балагановим, що працював кишеньковим злодієм саме на розі Хрещатика й Прорізної.
“Раніше я платив городовому на розі Хрещатика і Прорізної п’ять карбованців щомісяця, і мене ніхто не чіпав. Городовий навіть стежив, щоб мене не кривдили. Путня була людина! Прізвище в нього було Небаба, Семен Васильович. Я його недавно зустрів. Він тепер музичний критик”, – переповідав Паніковський епізоди зі своєї “біографії”.
У Києві на вул. Гетьмана облаштували перехід “з сюрпризом”, а на ст.м. “Театральна” руйнується вхід до метро
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві на перехресті вулиць Олекси Тихого та Вадима Гетьмана у Солом’янському районі облаштували наземний пішоходний перехід. Тепер перетнути вул. Гетьмана можна, не спускаючись до підземного переходу, що зручно для людей з дитячими візками чи пішоходів літнього віку. Цікаво, що поряд встановили й “велосипедні” світлофори – втім, навколо поки немає велоінфраструктури, тож її поява буде справою часу.
Також ми писали про те, що у столиці руйнується підземний перехід на станції метро “Театральна”. Відтак, КП Київський метрополітен замовляє інженерні дослідження переходу: вони мають виявити наявні дефекти та причини їхнього виникнення, визначити міцність конструкцій та необхідність проведення ремонтних робіт.