Мешканці будинку в Дніпровському районі Києва, по якому вдарив російський БпЛА вночі 23 березня, благають про допомогу. Це той самий будинок на Березняках, де загинула співробітниця київського Палацу дітей та юнацтва Людмила Михайлівна. Виявилося, що переважна більшість його мешканців – пенсіонери, дехто з них навіть не має смартфонів, і куди звертатись, ніхто не знає. А на даху споруди – величезна вирва, і весняні дощі затікають просто до квартир.
Про обурливу ситуацію із постраждалим будинком розповіла киянка Наталя Овдієнко на Facebook. Вона повідомила, що переважна більшість його мешканців – пенсіонери, які просто не знають, кого й про що питати. У відповідь ЖЕК пропонує помити під’їзд (на більше нездатні), “гаряча лінія” КМДА радить почекати, те ж саме – і на урядовій “гарячій лінії”.
“Люди – здебільшого пенсіонери – не знають, куди звертатися. Вони не мають смартфонів, не вміють писати заяви онлайн. І найгірше – вони лишилися сам на сам із бідою. У ЖЕКу розводять руками, кивають на місто, тим часом дощ заливає квартири”, – пише Наталя Овдієнко.
Пані Наталя цитує мешканку будинку, Ольгу Кабачок, квартиру якої й заливає через пошкодження даху. Та каже: на ранок після удару (23 березня) приходили комунальники з ЖЕКу, заклеїли вибиті вікна плівкою. Також завітали волонтери – питали, чи потрібна допомога із прибиранням. Крім того, хтось із сусідів “згадав”, що потрібно викликати поліцію, аби зафіксувати пошкодження – але ніхто не пояснював, як саме робиться процедура.
“Ми досі не знаємо, хто ремонтуватиме дах. Дзвонила в ЖЕК – кажуть, що максимум можуть помити під’їзд. А дахом має займатися місто. Добре, але яка саме служба? Куди дзвонити, щоб отримати кошторис на ремонт і знайти організацію, яка його виконає? ЖЕК від цього відмовився, минуло 10 днів, і ніхто нічого не зробив”, – каже Ольга Кабачок, додаючи, що на гарячих лініях від КМДА й уряду просять лише залишити заявку й чекати, але “дах протікає просто зараз, йдуть дощі, квартири заливає”.
Зауважимо: про алгоритм дій мешканців будинків, що постраждали від російської агресії, Інформатор писав, і не раз. Так, ще у березні 2024-го ми публікували чіткий порядок дій у випадку, якщо від атаки постраждало майно – кияни можуть отримати для відновлення допомогу від КМДА, й державну допомогу. Тут мова як про заміну вікон/дверей, так і про ремонт покрівлі.
У свою чергу, допис пані Наталі прокоментувала Поліна Кравченко, громадська діячка, голова Ради з питань ВПО при Дніпровській РДА. Вона повідомила, що місцева влада сконтактувала вже з усіма мешканцями, заяви про отримання допомоги написали десятки людей, а тим, хто цього потребує, надають допомогу – електроприборами, чи й просто продуктами харчування.
“Щодо даху – роботи ведуться чи не з першої доби, там просто аварійна балка і це ускладнює процеси”, – зауважила пані Кравченко у коментарі, додавши, що повільність робіт зумовлена небезпекою для мешканців.
Інформатор висловлює сподівання, що ремонтні роботи будуть швидкими й якісними. Цей та інші аналогічні випадки й надалі знаходитимуть відображення на нашому сайті, з тим, щоб жоден киянин, постраждалий від агресії, не залишився без допомоги.
“Це схоже на справжній квест”: історія киянки, чий будинок постраждав під час удару по “Охматдиту”
Нагадаємо, Інформатор вже писав про складний “квест” із отримання допомоги після пошкодження будинку. Своєю історією ділилася киянка Майя Двалішвілі, що мешкає поряд із лікарнею Охматдит, яку було частково зруйновано під час підступного ворожого удару 8 липня 2024 року. Майя поскаржилася нам на те, що поліція й комісія, які розглядають заявки, ходять до усіх заявників по черзі, та на інші забюрократизовані процедури.
Також ми розповідали, що у середмісті Києва, на вул. Мар’яненка через будівельні роботи, що ведуться поряд, виникла 30-метрова тріщина у землі. Ще трохи, і може статися колосальний зсув ґрунту, що несе пряму загрозу найближчому будинку. Земля поповзла після того, як будівельники звели нижче по схилу пагорба підпірну стінку та вивезли сотні вантажівок землі з місця, де має бути фундамент новобудови.