Перший місяць весни у Києві розпочався з масштабного демонтажу кіосків, павільйонів, торговельних наметів та інших тимчасових споруд, що “прикрашають” столицю. Здебільшого вони або були розташовані на зелених зонах, або в місцях, де заважали містянам, або ж термін дії їхньої дозвільної документації закінчився. Абсолютним “чемпіоном” березня став Оболонський район, в якому прибрали понад третини від загальної кількості всіх демонтованих МАФів у Києві.
Про такі результати повідомили у КП “Київблагоустрій”. Загалом у столиці демонтували 230 тимчасових споруд, здебільшого це були торговельні павільйони, кіоски та гаражні приміщення – загалом 128 об’єктів. Крім того, прибрали 64 елементи сезонної торгівлі та 23 самовільно встановлені загородження – паркани, шлагбауми та запірні пристрої.
В Оболонському районі прибрали 85 тимчасових споруд, і це найбільший показник серед районів. Щодо інших, на другому місці Солом’янський район з 39 демонтованими об’єктами, на третьому – Святошинський з 22. Інші результати:
- Дніпровський та Шевченківський – по 16;
- Деснянський – 15;
- Дарницький – 14;
- Печерський – 12;
- Голосіївський – 8;
- Подільський – 3.
У Києві демонтовані МАФи передають на потреби військових
Нагадаємо, Інформатор розповідав, що в Києві знайшли вдале застосування незаконно встановленим кіоскам, торговельним павільйонам та навіть магазинам, залишеним власниками після демонтажу. Вони відправляються до військових підрозділів, що завжди мають потребу в таких об’єктах, а столиці завжди є, що запропонувати – за 2024 рік демонтовано 3700 МАФвів. “На службу” до війська вже передали 805 споруд. Така співпраця з військовими була започаткована з початку повномасштабного вторгнення, і є доволі результативною. Наразі запити на тимчасові споруди надходять до департаменту майже щоденно.
Також ще навесні 2024 року Інформатор писав про “мафоцид”, що почався у Києві. Комунальники почали зносити й вивозити кіоски та торгові павільйони, причому тільки поблизу станцій метро. Лише напочатку травня 2024-го були знесені десятки МАФів поблизу ст.м. “Позняки”, на Старовокзальній площі (тут іде потік пасажирів зі ст.м. “Вокзальна”), а на Академмістечку – анонсовано глобальний демонтаж.