Другий президент України Леонід Кучма заявив, що російський правитель Володимир Путін робив ставку на внутрішній розкол у нашій державі. Втім, йому це не вдалося. Влада у 2021 році вдарила по структурах екснардепа Віктора Медведчука, кума Путіна, почавши боротьбу з ним. Саме це і стало сигналом для початку повномасштабної збройної агресії, каже експрезидент.
Про це Кучма розповів в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. Водночас, на думку експрезидента, ніякі дії української влади все одно не гарантували б уникнення війни.
За словами експрезидента, у Путіна було два сценарії, щоб взяти Україну під свій контроль – окрім війни, він робив ставку на “п’яту колону”, що провокувала розкол всередині країни. І не останню роль у цьому брав Медведчук.
Саме такому способу надавав перевагу Путін, як каже Кучма. Втім, у диктатора не вийшло цього зробити, оскільки влада на чолі з Володимиром Зеленський почала боротьбу проти Медведчука – зокрема, закрила його телеканали, що транслювали російську пропаганду.
“Думаю, удар по структурах Медведчука в лютому 2021 року став вирішальним кроком нашого керівництва, після якого Путін зрозумів, що взяти нас голіруч йому не вдасться”, – зауважив Кучма.
За його словами, українська влада мала б посилити обороноздатність країни, щоб стримати Росію від нападу. Але гарантовано уникнути війни допомогли б лише дії очільників держав Заходу.
“Якби при перших очевидних ознаках підготовки російської агресії вони не намагалися б умиротворити Кремль, а чітко окреслили перспективи покарання (вже не кажу про запровадження превентивних санкцій) – це могло б зупинити Путіна”, – додав Кучма.
Кучма з’явився на публіці після довгої перерви
У вересні другий президент Леонід Кучма вперше після тривалої перерви зʼявився на публіці. Він відвідав форум YES, на якому перед цим виступав у тому числі чинний глава держави Володимир Зеленський.
Віталій Тузов, ведучий Радіо НВ, в контексті публічної появи Кучми загадувався над питанням, чи має українське суспільство забути про вбивство Георгія Гонгадзе. Журналіст зазначив, що за часів Кучми не було проведено ґрунтовного розслідування справи.
До того ж у мережі звернули увагу на те, що експрезидент значно “помолодшав”. 9 серпня Кучмі виповнилось 86 років (на пʼять років більше, ніж вік президента США Джо Байдена). Однак колишній керманич держави виглядає років на 30 молодше.