Президент США Дональд Трамп скасував частину своїх масштабних мит. Зокрема, тепер від них звільнені на імпорт смартфони, комп’ютери та мікросхеми. Такий виняток він зробив попри загальне посилення тарифів на продукцію з Китаю.
Про це повідомляє CNBC. Наказ американського лідера містить й інші виключення.
Так, взаємні мита скасовані для пристроїв і компонентів, включаючи напівпровідники, сонячні елементи, плоскі телевізійні дисплеї, флеш-накопичувачі, карти пам’яті та твердотільні накопичувачі, які використовуються для зберігання даних. Це стосується і смартфонів, комп’ютерів та чіпів.
Ці винятки є виграшними для таких технологічних компаній, як Apple, яка виробляє більшість своєї продукції у Китаї. За даними Evercore ISI, у КНР, зокрема, виробляється 80% iPad і більше половини комп’ютерів Mac.
Чи могли Apple перенести виробництво у США
Раніше стало відомо, що компанія Apple не має наміру переносити виробництво своїх смартфонів із Азії до Сполучених Штатів. Таким є рішення компанії, попри тиск через нові митні ініціативи з боку американської влади. Як повідомляє журналіст Bloomberg Марк Гурман, така зміна повністю зруйнувала б відпрацьований десятиліттями логістичний ланцюг компанії.
Однією з головних причин відмови є вартість. Виробництво в США потребує значно більших витрат – як на будівництво підприємств, так і на оплату праці. Якщо в Китаї чи Індії компанія може утримувати десятки тисяч працівників, виплачуючи їм $300–500 щомісячно, то американський робітник коштує в рази дорожче. Крім того, сезонне наймання 50 тисяч додаткових працівників із бонусами в $1000, яке практикується в Азії, в США виглядає малореалістичним і економічно неефективним.
Нагадаємо, рік тому стало відомо, що Apple планує збільшити виробництво iPhone в Індії. Минулого фінансового року на місцевих підприємствах було випущено смартфонів на $14 млрд. Експерти повідомляють, що це свідчить про прискорення зусиль Apple, спрямованих на зменшення своєї залежності від Китаю на фоні зростання геополітичної напруженості.