У Литві нададуть одноразові виплати в розмірі 176 євро новоприбулим військовим біженцям з України. Про це 30 жовтня повідомляє LRT з посиланням на Вільнюський офіс Міжнародної організації міграції (МОМ).
В організації відзначили, що наразі кількість прибулих до країни українських біженців зменшилась, але Литва щотижня приймає по кілька десятків українців.
“І їм, безумовно, потрібна, насамперед, фінансова допомога. Тому ми забезпечимо вразливим біженцям від війни одноразові виплати на найнеобхідніші витрати”, – заявив глава МОМ у Литві Ейтвідас Бінгяліс.
Як зазначно, підтримку буде надано громадянам України або третіх країн, які вперше прибули до Литви з України і перетнули зовнішній кордон Європейського Союзу не раніше 40 календарних днів тому.
Охочі отримати виплату мають зареєструватися в Департаменті міграції для отримання посвідки на тимчасове проживання в Литві, крім того, вони мають відповідати певним критеріям.
Допомогу нададуть самотнім батькам або опікунам, які прибули з однією дитиною або кількома до 18 років, сім’ям із трьома і більше дітьми до 18 років, сім’ям із дитиною з обмеженими можливостями до 18 років (підтримку нададуть дітям і дорослим), вагітним жінкам, особам 60 років і старшим, а також особам з обмеженими можливостями.
Литва оновлює посвідки на проживання для українських біженців
Департамент міграції Литви розпочинає оновлення цифрових посвідок на тимчасове проживання для українських біженців, які перебувають у країні через війну. Це стало можливим після рішення Європейського Союзу про продовження тимчасового захисту для українців. У Департаменті зазначають, що процедура залишається такою ж, як і у 2023 році. Нових вимог або змін у подачі заявок не буде.
Зареєструватись на заміну цифрової посвідки на тимчасове проживання можна буде з 1 листопада через MIGRIS. Це міграційна інформаційна система Литви, зазначають у LRT. А вже забронювати час і дату візиту до відділення міграційної служби можливо буде з 4 листопада 2024 року. Повідомляється, що наразі цифрові посвідки на тимчасове проживання, видані українським переселенцям в Литві, чинні до 4 березня 2025 року.
“Потрібно заповнити заявки, які відкриються, забронювати дату візиту до обраного відділу обслуговування клієнтів, прийти особисто у призначений час і пред’явити дійсний документ, що посвідчує особу – біометричний паспорт громадянина України”, – йдеться у повідомленні.
Українські біженці зможуть обрати для візитів будь-який відділ обслуговування клієнтів, незалежно від місця проживання у Литві. Так само українці зможуть звернутись і до відділень, які зазвичай обслуговують лише громадян країни. Окрім цього, батьки або опікуни мають оновити посвідки для своїх дітей, яким виповнюється 2 роки. При цьому діти мають бути присутніми особисто з дорослими під час проходження процедури. Зазначається, що заяву за неповнолітніх дітей віком до 16 років повинні подавати також батьки або опікуни.
Відомо, що станом на 28 жовтня 2024 року у Литві перебуває 47 163 українських біженців, які мають дійсні посвідки на тимчасове проживання в країні на підставі захисту від війни. Загалом в системі MIGRIS було зареєстровано понад 91 тис. осіб від початку повномасштабного вторгнення, однак не всі українці залишились в Литві. Дехто, як зазначають, переїхав далі на захід, а частина повернулась назад в Україну.