Софія Київська запрошує на Великдень: що підготували для відвідувачів

У Великодню неділю, 20 квітня, в історичному та культурному серці Києва відбудеться святковий захід “Великдень у Софії Київській”. Сад заповідника перетвориться на чудову локацію, де пануватиме музика, єднання та збереження і продовження великодніх традицій. Захід проводиться за спільної ініціативи Національного заповідника “Софія Київська” і Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.

Як повідомляють у заповіднику, вхід на територію буде здійснюватися виключно за квитками на захід “Великдень у Софії Київській”. Заздалегідь придбані електронні квитки на вхід на територію в цей день не працюватимуть. А придбати онлайн-квитки на святкову подію можна за посиланням.

“У саду заповідника звучатимуть близько 50 давніх великодніх пісень, веснянок, ігор та хороводів за участі фольклорних гуртів. Вустами кобзарів та лірників звучатиме українська епічна традиція, що століттями зберігає героїчну пам’ять та духовні цінності нашого народу. У Софійському соборі лунатимуть музика Середньовіччя, Бароко та Романтизму, греко-візантійські піснеспіви та українські партеси як свідчення неперервності тисячолітньої української культурної і духовної традиції”, – повідомляють організатори.

На гостей чекає спільна трапеза з пасками та крашанками, а також ярмарка, що працюватиме впродовж дня. Тут народні майстри представлять рукотворну українську традицію в писанках, кераміці, одязі, вишитті, плетених із соломи та лози речах.

На святі відбудеться виставка світлин ветеранів “Хоробрі обличчя” і збір на імпланти спільно з Благодійним фондом “Лікарі для героїв” та на ремонт обладнання одного з підрозділів Збройних сил України.

Детальна програма свята 20 квітня:

5:45 – Святкове богослужіння, Трапезна церква.

8:00 – Літургія, освячення пасок, Трапезна церква.

12:00 – Відкриття простору свята, сад заповідника “Софія Київська”.

12:00-20:30

  • Простір пам’яті, присвячений полеглим борцям за Україну.
  • Великодні ігри з крашанками з дитячими фольклорними гуртами
  • Спів кобзарів та лірників
  • Благодійний збір коштів на реконструкцію облич українських воїнів після поранень, фотовиставка “Хоробрі обличчя” в рамках благодійного проєкту “Лікарі для героїв”.
  • Ярмарок традиційного мистецтва.

13:00 – Великодній дзвін на Софійській дзвіниці.

13:00-15:00 – весняні пісні, гра на сопілках, окаринах, флуярах у виконання молодіжних та дитячих фольклорних гуртів.

13:30-14:30, 15:00-16:00, 16:30-17:30 – благодійні майстер-класи.

13:30-15:00 – “Радість Великодня”, українська сакральна музика Середньовіччя.

16:00-17:30 – українська сакральна музика від Бароко до Романтизму.

14:00-16:00 – імпровізовані локації з іграми, танцями, піснями.

15:15 – спільна трапеза всіх учасників та гостей фестивалю.

15:15-16:00 – Тарас Компаніченко з ансамблем. Великодні пісні.

16:00 – Великодній дзвін на Софійській дзвіниці.

16:15-19:00

  • Великоднє дійство Володар: весняні хороводи, криві танці, реконструкції великодніх ігор з різних регіонів України з фольклорних архівів.
  • Обхід зі співом довкола Софійського собору.

19:00-20:30 – традиційні танці з гуртом “ЩукаРиба”.

Вхід на подію за квитками, які можна придбати у касі заповідника або онлайн. Вартість повного квитка – 200 грн, пільгового – 100 грн.  Для військових, ветеранів та дітей до 6 років вхід вільний. Свято триватиме з 12:00 до 20:30. 

Нові хідники на покрівлі музею та відцифровані графіті

Нагадаємо, Інформатор писав про облаштування на покрівлі Софіївського собору нових дерев’яних хідців для співробітників музею. Потреба у цьому була давно, оскільки попередні конструкції від впливу зовнішнього середовища зогнили і перетворилися на труху. А сам собор був і залишається однією з найскладніших споруд міста – зверху ж він нагадує справжній лабіринт. Тоді ж Вадим Кириленко розповів, що на покрівлі насправді можна легко заблукати, якщо видертися нагору в туман чи мряку.

Також ми повідомляли, що у Національному заповіднику “Софія Київська” стартував проєкт з цифрової документації масиву графіті. Мета проєкту — отримати 3D макет зображень графіті для створення їх цифрової документації і зберігання. Проєкт лазерного сканування, фотограмметрії та технології Трансформації зображення за допомогою відтиску керівництву та науковцям у Національному заповіднику представили професори шведського університету Гуннар Альмевік і Джонатан Вестін. Мета проєкту — отримати 3D макет зображень графіті для створення їх цифрової документації і зберігання.

Джерело