Земельна корупція на Житомирщині: САП завершило слідство у справі екс-керівника Держгеокадастру

На Житомирщині прокуратура завершила досудове розслідування щодо земельної корупції, в якій підозрюється колишній в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області. САП повідомила, що посадовця звинувачують у зловживанні службовим становищем. Його дії могли спричинити мільйонні збитки сільгосппідприємству.

За інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у 2021 році підозрюваний скасував права одного з місцевих агропідприємств на майже 5 тис. га земель, хоча ці права були підтверджені судовими рішеннями. Ці землі він намагався передати іншій компанії, що спричинило збитки в понад 54 мільйони гривень.

Наразі сторона захисту отримала доступ до матеріалів справи, а подальший судовий розгляд визначить винуватість посадовця. У разі доведення провини йому загрожує до шести років позбавлення волі відповідно до ст. 364 Кримінального кодексу України.

Про кого з керівників Держгеокадастру йдеться

За інформацією ГУ Держгеокадастру в Житомирській області, відомство очолював в.о. начальника Олександр Смолянюк. 17 травня 2021 року під ГУ Держгеокадастру Житомирщини протестували жителі Черняхівського району, які вимагали дозволити їм розпаювати землі комунального сільськогосподарського підприємства “Україна-Черняхів-1”. Організатори акції розповіли, що землю підприємства мали отримати понад 300 місцевих пайовиків, які тут працювали. Втім, в обласному Держгеокадастрі скасували акти постійного користування земельними ділянками. Протестувальники вимагали у Смолянюка скасувати попередній наказ щодо актів постійного користування ділянками, аби процес приватизації можна було продовжити.

21 травня півтори сотні жителів Черняхівщини виходили на акцію протесту на трасу Київ – Чоп поблизу Житомира. До протестувальників приїжджав голова Житомирської райдержадміністрації Юрій Денисовець, котрий пообіцяв якомога оперативніше вирішити це питання.

Нагадаємо, на днях Спеціалізована антикорупційна прокуратура прокоментувала законопроєкт №12039 про угоди зі слідством, який ВР прийняла у першому читанні. В САП вважають, що цей документ дозволить антикорупційним органам ефективно виконувати свою роботу. Також, як переконують в САП та НАБУ, закон допоможе карати не лише точково, а усіх спільників.

Джерело