Жоден астронавт в історії ніколи не покидав атмосферу Землі! Юрій Гагарін, Ніл Армстронг, Вільям Шатнер, Кеті Перрі – назвіть будь-якого космічного туриста, астронавта чи космонавта, – і жоден з них не покидав атмосферу Землі. Хоча ми вважаємо Міжнародну космічну станцію – космічною, насправді вона все ще рухається крізь атмосферу Землі та відчуває гравітацію. Остання приблизно на 90% така ж сильна, як на рівні моря, повідомляє IFLScience.
Якщо уявити атмосферу, де ми живемо та дихаємо тут, на Землі, вона не зупиняється на горі Еверест чи там, де пролітають літаки. Вона продовжується і продовжується вище, і чим вище ви піднімаєтеся, тим менш щільною вона стає. Проте вона все ще там, на дуже великій висоті. Про це розповів експерт NASA з геліофізики Дуг Роуленд.
Отже, коли ви потрапляєте туди, де знаходиться космічна станція – лише за декілька сотень кілометрів над Землею – там все ще достатньо повітря, щоб уповільнити космічну станцію. І якби ви не перезаряджали її ракетами, вона б повернулася на Землю через опір повітря.
Що таке лінія Кармана
Міжнародно визнана межа космосу відома як лінія Кармана. Проте насправді немає чіткої межі між тим, де закінчується атмосфера Землі та починається космічний простір. Більшість вчених використовують лінію Кармана, розташовану на висоті 100 кілометрів над Землею, для позначення точки переходу, оскільки 99,99997% атмосфери нашої планети знаходиться нижче неї.
Водень є далеко над Землею
Космічне дослідження, проведене в лютому 2019 року припускає, що найдальші куточки атмосфери Землі – хмара атомів водню, яка називається геокороною, – можуть насправді простягатися майже на 629 300 кілометрів у космос, тобто далеко за межі орбіти Місяця.
Це дослідження показало, що на висоті близько 60 000 кілометрів над Землею все ще знаходиться близько 70 атомів водню на кубічний сантиметр. Навіть коли астронавти ступили на Місяць, вони все ще перебували в нашій атмосфері. Хоча на відстані до Місяця цей показник падає приблизно до 0,2 атомів на кубічний сантиметр.
Місяць йде крізь нашу атмосферу
Команда вчених виявила, що атмосфера Землі простягається приблизно в 50 разів більше її радіуса. Тож, Місяць пролітає крізь атмосферу Землі. Ситуація ще більше ускладнюється тим фактом, що Земля та Місяць технічно знаходяться в атмосфері Сонця.
Тож, якщо питання полягає в тому, де починається космос, це залежить від вашої точки зору. Якщо ви хочете знати, де закінчується атмосфера, то вона знаходиться приблизно за 643,738 км над вашою головою. Але пам’ятайте, що простір там не порожній. Він повний усіляких цікавих речей.