Президент Володимир Зеленський розповів, чи буде українська делегація обговорювати питання територій нашої держави на переговорах у Парижі. На зустрічі української та французької команд з американської делегацією мандат цього не передбачає. Все має відбуватися в рамках зусиль з припинення вогню в Україні.
Про це глава держави розповів на брифінгу 17 квітня. Він також провів телефонну розмову з французьким лідером Еммануелем Макроном.
“З президентом Макроном ми обговорили, що мандату у моєї команди і у його команди немає на обговорення території України”, – підкреслив Зеленський.
Мандат української делегації передбачає обговорення питання припинення вогню. Зеленський підтвердив, що наша держава до цього готова безумовно, як це вже декларувалося після пропозицій американців.
“Бажано повне припинення вогню, безумовне, але можна обговорювати і безумовне припинення вогню по цивільній інфраструктурі, енергетиці, по морю. Те, що ми до цього обговорювали”, – додав президент.
Переговори у Франції
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга у четвер, 17 квітня, повідомив, що разом із керівником офісу президента Андрієм Єрмаком та міністром оборони Рустемом Умєровим працюють в складі української делегації в Парижі. У ході переговорів ключову увагу присвячено темі тривалого припинення вогню в Україні. Обговорювали також питання розгортання іноземного військового контингенту в Україні на гарантій безпеки.
“Ми обговорили шляхи до справедливого і тривалого миру, включаючи повне припинення вогню, багатонаціональний контингент і гарантії безпеки для України”, — розповів Сибіга.
Єрмак зі свого боку розповів про участь дипломатичного радника президента Франції Еммануеля Бонна, радника прем’єра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатана Пауелла та радника канцлера Німеччини з питань національної безпеки Єнса Пльотнера в перемовинах. Він назвав розмову змістовною.
Еммануель Макрон провів зустріч із державним секретарем США Марко Рубіо та спеціальним посланцем президента Дональда Трампа Стівом Віткоффом. Вони говорили, зокрема, про мирні переговори щодо України. Сторони обговорили також питння митної політики між Європейським Союзом і Сполученими Штатами Америки. Також переговори стосувалися ситуації на Близькому Сході – акцент зробили на необхідності деескалації напруги в регіоні.