Кабінет міністрів України затвердив нову форму повісток для посилення мобілізації. Повістки нового зразка можуть як формуватися в реєстрі “Оберіг”, так і друкуватися на бланку. Сформовані через реєстр та роздруковані повістки мають однакову силу із такими, які оформлені на бланках.
Про це сказано в указі на сайті КМУ. Зазначається, що новий зразок повістки на бланку для прибуття в територіальний центр комплектування має містити:
- найменування посади;
- власне ім’я та прізвище;
- підпис посадової особи, яка видала повістку;
- дата підписання;
- гербова печатка.
Повістки, які сформовані за допомогою реєстру “Оберіг”, мають містити наступну інформацію:
- прізвище та ім’я керівника районного (міського) ТЦК або його відділу;
- дата накладання кваліфікованого електронного підпису.
Окремо підкреслюється, що обидва види повісток мають однакову юридичну силу. Тобто будь-який тип повістки зобов’язує при отриманні з’явитися до ТЦК.
За неотриману на пошті повістку ТЦК майже не штрафують
У законодавстві про мобілізацію в Україні виявилась прогалина. З’ясувалося, що українців, які не забирають повістки з “Укрпошти”, або ж не розписуються у їх отриманні, майже не штрафують. Причиною цього є величезна кількість подібного характеру порушень. Представники ТЦК донедавна на власний розсуд у таких випадках виносили постанову про штраф, але через перенавантаження, стягнення отримають далеко не всі. Цю ситуацію вже невдовзі планують змінити – ТЦК зможуть автоматично штрафувати тих, хто відмовився від повістки рекомендованим листом через “Укрпошту”. Щобільше – доказовою базою для винесення заочного (автоматичного) штрафу ТЦК стане саме реєстр “Оберіг”.
Народні обранці пояснювали, що військовозобов’язаних, які не забирають і не розписуються у повістках через “Укрпошту” оголошують у розшук. Підставою для цього є той факт, що особа не мешкає за вказаною адресою. Цілком можливо, що саме через це й відбулися підпали поштових відділень, зокрема у Києві на Оболоні.
Насправді неотримана повістка автоматично жодних наслідків не провокує. Така інформація лише надходить до ТЦК, а вже самі військкоми на власний розсуд приймають рішення про те, чи виносити постанову про штраф, чи не робити цього. З огляду на те, що кількість подібних порушень величезна, – ТЦК просто не вистачає ресурсу для такої роботи. Відтак, ймовірність отримати штраф за повернутий лист з повісткою є вкрай низькою.