До Києва повернулися рожеві фламінго: у зоопарку для них приготували дещо новеньке

Найбільша в Україні зоопарківська зграя рожевих фламінго повернулась на свої літні озерні угіддя. В результаті київський зоопарк  “порозовів” і став яскравішим. Для комфорту пернатих перед їхнім поверненням намагались відтворити природні умови чорноморських лиманів. 

Як повідомляє КМДА в офіційному Telegram-каналі, працівники КиївЗоо облаштували для фламінго  нові комфортні зони з трав’яними газонами, кущами та піщано-глиняними пляжами. Також для птахів створили нові гніздувальні ділянки. У КиївЗОО пояснили, що годують фламінго особливо корисною для них “Чорноморською мішанкою”. Вона складається з м’ясо-рибного фаршу, рачків дафнії, гамарусу, меленого листя кульбаби та салату, мукою зернових та вітамінно-мінеральними домішками.

 Усіх охочих запрощують подивитися на фламінго. Квиткові каси КиївЗоо працюють: у понеділок – з 12:00 до 17:00; з вівторка до неділі – з 10:00 до 17:00. Перебування на території – до 18:30.

Вартість квитків: каса – 220 грн (дорослий), 130 грн (дитячий); онлайн – 205 грн. (дорослий), 115 грн. (дитячий). Діти віком до 6 років – безкоштовно. Зрозуміло, насолодитися за ці гроші можна не лише виглядом фламінго, а провести у зоопарку весь день. При цьому, будь ласка, пам’ятайте про власну безпеку, будьте обачними та під час сигналу повітряної тривоги переходьте в укриття, закликають у КиївЗоо.

Руками школярів та екоактивістів: Київрада розглядає проєкт захисту фауни, який не коштуватиме бюджету жодної копійки

Як повідомляв Інформатор, Київська міська рада розглядає новий проєкт рішення, спрямований на захист міської фауни. Документ передбачає щорічне розміщення штучних гніздівель у столичних парках  – зокрема, для синиць, шпаків, мухоловок, кажанів і сов,  і навіть обіцяють дотримуватися норм щодо висоти, відстані та кількості. Проєкт рішення передбачає також обмеження на вирубку або пошкодження дерев і кущів, якщо на них можуть бути гнізда, мурашники чи боброві загати.

У випадку ухвалення проєкту місто не понесе додаткових бюджетних витрат – реалізація заходів здійснюватиметься, як зазначено, “в межах наявних ресурсів”. Крім того, частина проєктів передбачає залучення школярів та громадських екологічних організацій.

Також ми писали, що весняний перепис тваринного світу приніс добрі новини – копитних стає більше, і вони активно освоюють нові території. Цього року науковці зробили просто неймовірне відкриття – вони нарахували аж 23 благороді олені в одному стаді. Це найбільше, ніж біологи будь-коли бачили за всі роки спостережень.

Коней Пржевальського в заповіднику також стало більше, і це не може не тішити. Їхня популяція зростає. А от з європейськими лосями ситуація інша – їх, на жаль, стало менше.

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику розповіли, як рахують тварин. Звісно, співробітники не бігають лісом з блокнотиками – виявляється, є хитрі методи. Один із них –  підрахунок, скажімо так, “слідів життєдіяльності”, офіційна назва – метод обліку за екскрементами.

Джерело