На Київщині рятувальники визволили лелеку зі смертельної пастки

На Київщині рятувальники допомогли лелеці, який потрапив у пастку і міг загинути. У селі Бирюки, що у Рокитнянській громаді на Білоцерківщині, місцеві побачили лелеку, який заплутався у мотузці, що звисала з дерева. Вони викликали Службу порятунку – і буська визволили з пастки.

Про надзвичайну подію повідомляють у ДСНС Київщини. Біда мало не трапилась у с. Бирюки Рокитнянської громади Білоцерківського району. Там місцеві жителі побачили безпорадного птаха, що заплутався у мотузці на дереві, і не змогли залишитись байдужими до його долі.

Селяни звернулись за допомогою до Служби порятунку Білоцерківщини. Рятувальники оперативно прибули на місце, піднялись до птаха за допомогою автодрабини та спустили його на землю. Зляканого пернатого передали небайдужим людям для догляду.

Як енергетики будують “хатинки” для буськів, а на фермі під Києвом вирощують 18 лелеченят

Нагадаємо, у березні 2025 року Інформатор писав про те, що на Київщину після зимівлі незабаром повернуться лелеки, і енергетики активно готують їм комфортні “житлові умови”. Тепер птахи селяться у гніздах на спеціальних захисних платформах, які встановлюють фахівці ДТЕК – там вони вирощуватимуть лелеченят. Пташині домівки, зміцнені спеціальною металевою конструкцією, облаштовують над рівнем повітряної електромережі, аби створити умови для безпеки птахів та унеможливити аварійні відключення, що можуть статися через ковзання гнізд по дротах.

Крім того, ми розповідали про те, як на Київщині на фермі-зоопритулку зоозахисники вирощують 18 маленьких лелеченят. Пташок вирощують як з яєць, які лишилися після того, як загинули батьки, так і з ніжного віку, коли гнізда з тих чи інших причин падають долу. Активісти кажуть: лелеки мають довгу пам’ять, і колишні “випускники”, що виросли у садибі, кожної осені прилітають, щоб зробити над нею коло пошани.

Джерело