Поки офіційний Пекін продовжує мілітаризацію та готується до можливої ескалації навколо Тайваню, китайські дослідники протестували новий вид водневої зброї в реальних умовах. За даними журналістів, експериментальна бомба вагою близько 2 кілограмів створила плазмову кулю з температурою понад 1000°C, яка залишалася активною понад дві секунди. Це приблизно у 15 разів довше, ніж триває дія аналогічної звичайної вибухівки.
Про це повідомляє видання South China Morning Post. У розробці пристрою взяв участь 705-й науково-дослідний інститут Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC). За інформацією джерел, бомба працює на основі магнієвого гідриду – твердого матеріалу, який накопичує водень. При цьому в конструкції не використовуються ядерні компоненти.
Під час вибуху фіксувалося надлишкове тискове навантаження в 428,43 кПа на двометровій відстані. Хоча загальна вибухова сила склала лише 40% від тієї, яку продукує рівнозначна за масою тротилова бомба, рівень теплового випромінювання значно перевищив показники традиційної вибухівки.
South China Morning Post уточнює, що магнієвий гідрид – дуже рідкісний матеріал, надзвичайно складний у виробництві. Його отримують у лабораторіях під високим тиском і температурою, а сам процес пов’язаний із ризиком вибуху. Зазвичай мова йде про кілька грамів продукту на день.
Утім, цього року Китай запустив перше велике підприємство з виробництва цього матеріалу в провінції Шеньсі, що на північному заході країни. Потужність заводу – до 150 тонн на рік. Теоретично, магнієвий гідрид передусім планували застосовувати у водневих паливних елементах для підводних апаратів або дронів із тривалим часом польоту. Однак тепер стало відомо, що його також використовують у створенні вибухових пристроїв.
Військові інновації Китаю
Раніше повідомлялося про появу в мережі чітких зображень перспективного китайського винищувача J-XDS (можливо, майбутній J-50), який імовірно належить до шостого покоління бойової авіації. У нього вдосконалене шасі, нова форма повітрозабірників та змінні сопла двигунів – що натякає на наявність тяговекторного управління.
Також зазначалося, що КНР активно накопичує балістичні ракети, які, згідно з її військовою доктриною, мають стати основною зброєю у разі конфлікту зі США. Крім того, Китай став першою країною, що оголосила про запуск 10G-мережі – Huawei спільно з China Unicom продемонстрували технологію, здатну забезпечити до 10 гігабіт на секунду. Це дає змогу завантажити фільм у 8K за кілька секунд, одночасно ведучи стрім або граючи в онлайн-ігри. Також нагадаємо, що попри офіційні запевнення Пекіна, що він не постачає летальну зброю до Росії, президент Володимир Зеленський 17 квітня заявив про зворотне, посилаючись на дані української розвідки.