Багато хто з нас гладшає після свят, великох кількості з’їдених пасок, великодніх яєць та подивних м’ясних салатів. Проте це не єдина причина набору зайвої ваги. Вчені дійшли висновку, що нестабільність способу життя теж є винною у цьому, пише ScienceAlert. Збільшення ваги відбувається сплесками, пов’язаними з життєвими подіями, а не стабільно зростає з часом, наполягають лікарі.
Те, що ми їмо, безумовно, відіграє величезну роль у нашому здоров’ї. Але накопичення ваги може бути більш нерегулярним. Отже, будь-що, що може змінити харчові чи рухові моделі, може сприяти набору зайвих кілограмів. Це можуть бути:
- стреси,
- проблеми в стосунках,
- захворювання,
- батьківство,
- вживання ліків,
- нездорова їжа,
- зміна клімату.
Зі зростанням цих збоїв може зростати і наша вага. Збільшення рівня кортизолу, викликане стресом, може пригнічувати ваш метаболізм. Сплески ж кортизолу здатні впливати на рівень інсуліну, що призводить до зниження рівня цукру в крові й виникнення тяги до солодкого.
Це могло бути корисним, коли нам потрібно було тікати від ведмедів, але не для тих видів постійного стресу, які ми частіше відчуваємо сьогодні. А це стрес через війну та гроші. Тому зосередьтеся на здоровішому харчуванні та русі, а не на самій вазі, радять лікарі. Це може збільшити ваші шанси на здоровіший результат.
Якщо чинники, що порушують спосіб життя, є основною рушійною силою щорічного збільшення жиру, зосередьтесь на тому, аби більше гуляти тощо. Якщо збільшення жиру відбувається короткими епізодами, спорт може бути для вас сезонним.