“Золотий” Подільський міст, на будівництві якого, здається, вкрали всі, хто мав руки, ще збільшив обсяг привласнених коштів. Ще до повномасштабної війни столичні посадовці через фірми-”прокладки” в Чехії та ОАЕ закуповували сітки для укріплення опор мостового переходу, переплачуючи мільйони. У заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах викрито трьох осіб, що “заробили” на будівництві мосту щонайменше 153 млн грн.
Про нові розкрадання зі столичного бюджету та кошти, яких так і не побачив Подільський міст, повідомила пресслужба СБУ. За даними слідства, йдеться про діючого та колишнього керівників одного з комунальних підприємств, що знаходиться у вертикалі Київської міської державної адміністрації. Підприємством, що відповідає за будівництво шляхово-транспортних споруд столиці, є КП “Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва”. Її керівники ще до початку повномасштабної війни штучно завищили вартість будматеріалів під час зведення мосту, а “зароблене” розподілили між учасниками оборудки.
“Протягом 2018-2019 років фігуранти майже в 6 разів “переплатили” за гуртові партії сіток для укріплення опор мостового переходу. Щоб реалізувати “схему”, її організатори уклали договір з афілійованою будкомпанією у Києві, потім підрядники придбали у підконтрольної фірми на Близькому Сході 8 тис. 800 технологічних сіток. Для порівняння, як свідчать матеріали провадження, середня вартість сітки на ринку становила 110 американських доларів, а фігуранти придбали її по 610 доларів за одиницю”, – зазначають у СБУ.
У такий спосіб з 2017 по 2021 роки підозрювані завдали понад 153 млн грн збитків бюджету – це також підтверджують проведені судові експертизи. Нині триває розслідування щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, які причетних до оборудки. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Корупційні скандали навколо будівництва Подільського моста: неадекватні витрати на техніку та завищені обсяги робіт
Як повідомляв Інформатор, ще на початку 2023 року прокуратура Києва завершила досудове розслідування першого епізоду справи щодо розкрадання грошей – мова йшла про 36 млн грн. Серед підозрюваних було троє посадовців – перший заступник керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд Києва”, який виступив замовником робіт, та керівники генпідрядної та підрядної організацій.
Генпідрядник залучив підрядні організації для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання з операторами (машиністами та допоміжним персоналом), включаючи переміщення важких вантажів та інші допоміжні послуги. Надалі на підставі підписаних актів здачі-приймання виконаних робіт на рахунки підрядників з бюджету були перераховані кошти. При цьому посадові особи цих підприємств завищили обсяги виконаних робіт.
Також ми писали, що у травні 2024 року слідство встановило, що витрати на оренду техніки, яку використовували в роботі, були завищені на 24 млн грн. Керівнику генпідрядної компанії повідомили про підозру, йому загрожує до 12 років за ґратами.