Мапа доступності у мобільному застосунку “Київ Цифровий” поповнилася новими об’єктами, що мають ознаки доступності – пандуси, тактильні покажчики, зручне паркування, безбар’єрні входи. Наразі вона ще тестується, і вдосконалювати є що – це стосується і кількості наявних об’єктів, які присутна на мапі, й якості та зручності пошуку. З додаванням нових муніципальних та приватних об’єктів справи йдуть досить жваво.
За інформацією заступниці голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та відповідальної з питань безбар’єрності в Києві Марини Хонди, наразі у наявності 2142 локації з ознаками доступності. Тобто, за два місяці існування Мапи додалася майже тисяча нових об’єктів. Серед них навчальні й медичні заклади, житлові будинки, укриття, органи державної влади, ЦНАПи, об’єкти культури, заклади соціальних послуг, банківський сектор, зокрема, 79 локацій “Ощадбанку”. Почали долучатися й представники бізнесу – на Мапі з’явилася інформація про 11 торговельних центрів столиці.
Кожна локація містить інформацію щодо адреси, годин роботи, контактного телефону, типу доступності. На мапі можна вибрати необхідну категорію – галузь здоров’я чи послуги та тип доступності: підйомник, тактильні покажчики, місця на паркінгу для людей з інвалідністю. Наразі нею користуються майже 6,5 тисяч киян, розробники обіцяють доповнювати інформацію та перевіряти актуальність існуючої. До речі, за словами Марини Хонди, тепер дані з Мапи стали відкритими – вся інформація доступна для аналізу, інтеграції та використання у зовнішніх цифрових сервісах на Єдиному порталі відкритих даних.
Чому Мапа доступності виявилася “сирим” продуктом
Нагадаємо, Інформатор протестував мапу безбар’єрності ще наприкінці лютого, коли її тільки представили киянам. Виявилося, що вона “пропустила” навіть всім відомі об’єкти, зокрема, офіс самого Віталія Кличка, який має пандуси і цілком обладнаний для відвідин людьми з інвалідністю.
Немає, згідно мапі, й жодної станції метро, яка була б обладнана бодай ліфтом – хоча і це нісенітниця. Також великий мінус у тому, що немає пошуку по конкретних адресах і вулицях: доводиться вишукувати ті чи інші об’єкти на мапі “вручну”, тицяючи пальцями у випадкові будинки.
Також Інформатор писав про те, що мобільний застосунок “Київ Цифровий” отримав нові можливості, які допоможуть контролювати тих, хто порушує правила паркування. Тепер за його допомогою можна не лише отримувати попередження про закінчення часу паркування або оплачувати штрафи за порушення його правил. У разі несвоєчасної сплати штрафів система автоматично передасть матеріали до виконавчої служби для примусового стягнення.