Президент США знову розкритикував Володимира Зеленського. Цього разу – через те, що він нібито затягує укладання угоди про корисні копалини. Глава Білого дому вимагає негайно підписати документ.
Про це Трамп написав у своїй соцмережі Truth social. За його словами, затримка затягнулася начебто на три тижні, хоча сам він раніше анонсував підписання угоди на четвер, 24 квітня.
“Україна на чолі з Володимиром Зеленським не підписала фінальні документи над важливою угодою про рідкоземельні землі зі Сполученими Штатами. Запізнюється щонайменше на три тижні”, – написав президент США.
Він сподівається, що документ підпишуть “негайно”. Водночас заявив, що переговори щодо мирної угоди “проходять гладко” – і Трампу здається, що “успіх у майбутньому”.
Що відомо про мінеральну угоду
Напередодні міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна та Сполучені Штати Америки досягли прогресу щодо угоди про корисні копалини. Втім, документ цього тижня підписано не буде. Наразі продовжується робота команд.
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з міністром фінансів США Скоттом Бессентом. Це відбулося під час його візиту до Вашингтона у четвер, 23 квітня. Вони, зокрема, обговорили процес в укладенні угоди про корисні копалини між країнами.
Україна і США підписали меморандум, що засвідчує намір фіналізувати та укласти угоду про корисні копалини. Попереду – фіналізування тексту документа. Також готується створення Фонду інвестицій у відбудову України.
Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Сполучені Штати нібито зацікавлені у контролі над газотранспортною інфраструктурою, що сполучає Росію та Європу через Україну. Подібні положення можуть міститися в оновленій версії угоди, яку Київ отримав наприкінці березня. Міністр закордонних справ Андрій Сибіга підтвердив, що новий варіант документа було передано 28 березня, після чого стартували консультації.
Згідно з ключовими положеннями документа, американська пропозиція передбачає, що більшість у керівництві майбутнього фонду мають становити представники США – троє з п’яти учасників. Крім того, нові інвестиційні ініціативи повинні спершу надходити на розгляд американської сторони, а будь-які зміни в діяльності фонду відбуватимуться лише за спільним узгодженням.