Україн очікує у 2025 році понад 39 мільярдів доларів бюджетної підтримки. Це анонсував прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, ресурси вже підтверджені партнерами.
Глава уряду взяв участь у Круглому столі міністерського рівня на підтримку України у Світовому банку у Вашингтоні. Про його результати він розповів у Telegram.
“Під час Круглого столу міністерського рівня на підтримку України у Світовому банку наголосив, що незалежно від подальшого розвитку подій, 2026-2027 роки будуть часом великих викликів для макрофінансової стабільності України”, – зазначив Шмигаль.
Він наголосив, що найкращим варіантом розв’язання цього питання буде повна конфіскація російських заморожених активів на Заході. Їх, як він зауважив, необхідно спрямувати на допомогу Україні. За оцінками Світового банку, потреби у відновленні на найближчі 10 років складають 524 млрд доларів.
“Ці цифри свідчать, що обсяг російських знерухомлених активів (приблизно 300 млрд доларів) значно менший за обсяг потреб на відбудову України. Тому доцільно було б розглянути можливість додаткового оподаткування російської сировини”, – додав прем’єр.
Допомога Україні
Нагадаємо, що на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” 11 квітня в Брюсселі країни-учасниці погодили збільшення військової допомоги Україні на понад 21 мільярд євро. Про це оголосив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі. Лише його країна виділяє 350 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 400 млн євро) – пакет включає радарні системи, протитанкові міни і сотні і тисячі нових безпілотників.
Окремо про новий пакет військової підтримки повідомила Німеччина. За словами міністра оборони ФРН Бориса Пісторіуса, туди увійдуть:
- 300 зенітних ракет для системи IRIS-T;
- 30 ракет MIM-104 Patriot;
- 300 розвідувальних безпілотників;
- 120 переносних зенітно-ракетних комплексів;
- 25 бойових машин піхоти Marder 1A3;
- 15 танків Leopard 1A5;
- 14 артилерійських установок;
- 100 радарів для наземного спостереження;
- 130 000 снарядів калібру 155 мм.
Інформатор вже писав, що прем’єр Шмигаль перебуває у Вашингтоні. Під час цього візиту він зустрівся з міністром фінансів США Скоттом Бессентом. Вони, зокрема, обговорили процес в укладенні угоди про корисні копалини між країнами.