В Ірпінській громаді встановлять сонячну електростанцію для дитячого садка

У селі Козинці на Київщині встановлять сонячну електростанцію, яка забезпечує безперебійну роботу дитячого садка навіть у випадку тривалих відключень світла. Це другий освітній дошкільний заклад в Ірпінській громаді, де використовуються відновлювані джерела енергії. А для садочка “Івасик-Телесик”, який постраждав під час бойових дій, це фінальний етап модернізації. 

Про реалізацію проєкта з енергонезалежності повідомила в.о. Ірпінського міського голови Анжела Макеєва у своєму Telegram-каналі. За її словами, сонячна система буде складатися з фотоелектричних панелей потужністю 16,6 кВт, інверторів на 18 кВт та акумуляторів із загальною ємністю 45 кВт·год. Завдяки цьому, садочок зможе працювати без перебоїв навіть у разі відключення електропостачання.

Проєкт реалізується в межах міжнародної ініціативи Renewables4Ukraine за підтримки Всесвітньої вітроенергетичної асоціації (WWEA), Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) та благодійного фонду “Відважні”. Ініціатива спрямована на забезпечення українських громад, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення, надійними та безпечними джерелами енергії. Дитсадок “Івасик-Телесик” під час бойових дій був пошкоджений уламкам, у 2024-му будівлю відновили та облаштували нове протирадіаційне укриття. Установка сонячної електростанції стане завершальним етапом модернізації закладу.

Це вже другий об’єкт Ірпінської громади, де запроваджують автономне сонячне енергопостачання. Першим став садок “Джерельце” в Ірпені. Окрім того, у 2022-2023 роках громада отримала три мобільні сонячні станції для місцевих амбулаторій. Як підкреслюють в Ірпінській міськраді, перехід на відновлювані джерела живлення – це не просто про енергозбереження. Це інвестиція у безпеку дітей та гарантія стабільної роботи освітніх закладів навіть у кризові моменти.

У Макарові оснастили сонячною електростанцією багатопрофільну лікарню

Нагадаємо, у селищі Макарів в Бучанському районі на Київщині розпочато монтаж дахової сонячної електростанції потужністю 100 кВт на головному медзакладі. Для закладу, що надає медичну допомогу за 24 напрямками, це можливість безперервної роботи стаціонарів та реанімації під час відключень світла. До того ж, дозволить заощаджувати на витратах на електроенергію – як свідчить досвід інших медзакладів на Київщині, економія на рахунках складає до 50%. 

Також ми писали, що пологовий будинок у Святошинському районі столиці оснастили сонячною електростанцією. Вона має потужність у 120 кВт і понад 200 панелей, а також сонячний та гібридний інвертори, що дозволить і отримувати електроенергію з сонячної, і накопичувати її. Такими автономними сонячними електростанціями столиця обладнала три медзаклади завдяки уряду Німеччини. Загальний бюджет – 500 тисяч євро, які надають столиці на безповоротній основі.

Джерело