У Києві судитимуть колишню народну депутатку та заступницю директора столичної медустанови, яку викрили на систематичному отриманні хабарів за швидке встановлення груп інвалідності працівникам вугільної промисловості. Вона організувала складну, але працюючу схему із залученням лікарів та посередників, які розшукували “клієнтів”. Їх розшукували серед шахтарів, які у зв’язку зі шкідливими умовами праці мали право оформити групу інвалідності, однак, не могли цього зробити через бюрократію.
Саме для спрощення та пришвидшення процедури з них вимагали по 3-4 тисячі доларів США. І схема відмінно працювала: організаторку затримали під час одержання 32 тисяч доларів, повідомляють у Київській міській прокуратурі. До співпраці вона залучила колишнього головного лікаря медустанови, якою керувала, завідувачку консультативного – поліклінічного відділення, а також посередника з Львівщини, який підшуковував людей, які мають складнощі з отриманням інвалідності.
Сама органзітарока на той час обіймала посаду заступниці директора Інституту з питань профілактичної медицини. За інформацією “Української правди”, йдеться про Ірину Сисоєнко – колишню народну депутатку та заступницю голови комітету з питань охорони здоров’я, яка після закінчення каденції не полишила медичну сферу. Її було затримано у червні 2024 року, але тоді вона швидко вийшла під заставу в 904 тис грн.
“Медичні документи пацієнтів з Львівщини відправлялись до Києва, до державної медичної установи, працівники якої за попередньо отриманими списками підтверджували наявність хронічного професійного захворювання та направляли таких осіб на МСЕК для прийняття рішення про присвоєння відповідної групи інвалідності. Далі зібрані з пацієнтів гроші щомісячно разом зі списками осіб, від яких вони отримані, надавались керівництву медустанови та розподілялися між учасниками схеми. У ході досудового розслідування задокументовано факт неодноразової передачі грошей посередником організаторці, яка працює заступником директора медустанови”, – зазначили у прокуратурі.
До речі, щомісячний заробіток на шахтарях складав близько 100 тисяч доларів. А під час обшуків за місцями роботи і проживання усіх учасників схеми було виявлено сумарно понад один мільйон доларів готівки, медичні документи та чорнові записи з обліком клієнтів. Наразі справу скеровано до суду, усім фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Стан здоров’я працівників прокуратури виявився кращим, ніж у співробітників КМДА
Як повідомляв Інформатор, Київська міська прокуратура звітувала про кількість своїх співробітників з інвалідністю, зокрема тих, хто отримав її під час повномасштабної війни. За офіційною інформацією, статус осіб з інвалідністю тут має менш ніж 3% від загальної кількості прокурорів.
Загальна чисельність співробітників, що складається з працівників центрального апарату та 10 окружних прокуратур, становить 696 осіб. З них оформлену інвалідність мають 20 прокурорів: 13 – третю групу інвалідності, ще 7 прокурорів – другу. Тобто від загальної кількості працівників випадки інвалідності становлять 2,87%.
А ось у КМДА ситуація виявилася значно гіршою. Згідно з офіційною статистикою, такий статус мають 11% співробітників Київської міської адміністрації. Щодо тих, хто отримав цей статус після 24 лютого 2022 року, виходить, що інвалідами вже під час повномасштабного вторгнення стала майже третина із загальної кількості – 29 зі 105.