Президент США Дональд Трамп розповів про своє ставлення до російського правителя Володимира Путіна та українського президента Володимира Зеленського. Трамп припустив, що він може беззастережно стати на бік України. Однак з цим є нюанс.
Про це Трамп заявив в інтерв’ю The Atlantic. Журналісти видання написали, що “Трамп сказав, що Володимир Путін “буде в порядку” на мирних переговорах щодо України”. Він також підкреслив, що “Україна і Росія – це не наші життя, але це може закінчитися Третьою світовою війною”.
У відповідь на запитання, чи розглядає він ситуацію, коли США могли б значно збільшити військову підтримку України, щоб зберегти її територіальну цілісність, Трамп відповів ухильно. Тільки зазначив, що це “не обов’язково має бути зброя”.
“Є багато видів зброї. Не обов’язково зброя з кулями. Це може бути зброя із санкціями. Це може бути зброя з банківською справою. Це може бути багато іншої зброї”, – сказав він.
Він також припустив, що Путін цілком може довести ситуацію до того, що Трамп беззастережно стане на бік України. Втім є один нюанс.
“На боці України, так. Так. Але не обов’язково на боці Зеленського”, – підкреслив він, додавши, що в нього були труднощі із Зеленським (маючи на увазі сварку в Овальному кабінеті).
Трамп та війна в Україні
У Білому домі, коментуючи оголошене Путіним тимчасове перемир’я на 9 травня, заявили, що Трамп дедалі більше відчуває розчарування як у Путіні, так і в президенті України Володимирі Зеленському, і що обидві сторони мають сісти за стіл переговорів для припинення війни.
Також Трамп зізнався, про що говорив із президентом України Володимиром Зеленським у Ватикані. За його словами, український лідер став більш “спокійним” і зацікавленим в угоді про припинення війни. Президент США назвав зустріч у Ватикані “прекрасною” і заявив, що його стосунки із Зеленським ніколи не були поганими, а суперечка в Білому домі стала лише “невеликою перешкодою”.
Нагадаємо, 23 квітня видання The Telegraph оприлюднило мирний план Трампа, який складається з семи пунктів. Одним з пунктів є офіційне визнання Криму російським. Окрім Криму, Росія отримує частини Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Пропозиція фактично дозволяє зберегти контроль над цими регіонами, хоча й без формального визнання.
Як писав Інформатор, цей план поставив президента України Володимира Зеленського перед важким вибором – або відхилити цей мирний план Трампа, бо він безумовно не є справедливим, або підтримати.