ДТЕК “Київські електромережі” та постачальник електроенергії YASNO чекають на киян для передачі показників лічильника до 3 травня включно. І, звісно, нагадують про себе у соцмережах та чат-ботах, провокуючи роздратування у деяких споживачів. Люди обурюються, мовляв, навіщо щось передавати до настання 1-го числа, коли ще два дні споживання електроенергії попереду, але у розрахункового періоду є свої особливості.
Саме про них у ДТЕК Київські електромережі 29 квітня і надали пояснення для споживачів. Справа в тому, що від своєчасності надання показів залежить сума у платіжках за світло. Ті цифри, що надійшли за 2 дні до кінця місяця та протягом 3 днів наступного, тобто у так званий розрахунковий період, гарантують, що споживач сплатить лише за фактично спожиту за місяць електроенергію. А ось покази лічильника, передані в інші числа місяця, призведуть до того, що сплачувати доведеться за середнє нарахування.
Щодо побоювань, що передавати покази 29-го чи 30-го числа – то зарано, вони не мають під собою жодного обґрунтування. Дані, що надаються впродовж п’яти днів розрахункового періоду, вважаються показами на 1 число. Незалежно від того, надані вони 30 квітня чи 3 травня, адже обсяг споживання електричної енергії визначається за календарний місяць: з 1 числа місяця, що минув по 1 число поточного місяця.
У YASNO розповіли про те, коли кияни найактивніше платять за електрику, і пошпетили тих, хто взагалі не сплачує за послуги
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що у компанії-операторі розподілу YASNO, що входить до групи ДТЕК, підбили не найрадісніші підсумки 2024 року. Мова йде про тих, хто не поспішає сплачувати за отримані послуги, а це чверть від усіх клієнтів компанії. “Спільними зусиллями” мешканці столиці накопичили у 2024 році вражаючу суму в майже пів мільярда гривень.
Також ми розповідали, що у YASNO виявили період найактивніших розрахунків киян за спожиту електрику. Для тих, хто не любить накопичувати борги, проміжок часу, коли потрібно розрахуватися, зовсім невеликий – з 11 по 20 число кожного місяця. Але найчастіше кияни з розрахунками “тягнуть” до останнього.